لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۱۵
معاون سياسی‌امنيتی استانداری بوشهر، سه‌شنبه، از يک حمله هوايی آزمايشی به نيروگاه اتمی بوشهر خبر داد.

به گفته محمدحسين شنبدی، اين حمله، که روز گذشته و توسط ستاد کل نيروهای مسلح جمهوری اسلامی ايران صورت گرفت، با «موفقيت» انجام شده‌است.

روابط عمومی استانداری بوشهر، هدف از اين حمله را «افزايش آمادگی پدافند هوايی منطقه» ذکر کرده‌است.

به نوشته پرتال استانداری بوشهر، آقای شنبدی اين مطلب را در واکنش به خبرهای درج شده در پايگاه‌های خبری امروز ايران بيان کرده‌است.

روزنامه‌ها و سايت‌های خبری در ايران، امروز از انجام «يک حمله غافلگيرانه با هواپيماهای بدون سرنشين» بر فراز نيروگاه اتمی بوشهر و شليک پدافند سپاه پاسداران به اين هواپيماها خبر داده‌بودند.

محمد حسین شنبدی همچنین درباره خبر انهدام سه هواپيمای بدون سرنشين در اين مانور گفت: «درباره جزئيات خبر مبنی‌‌بر سقوط تعداد خاصی هواپيمای بدون سرنشين به‌دليل بی‌اطلاعی مسئولان محلی هنوز آمار دقيقی نداريم.»

پيش از اين نيز، ارتش و سپاه پاسداران در يک مانور مشترک در فروردين‌ماه سال ۱۳۸۶ پدافند هوايی بوشهر را آزمايش کردند که اين امر اعتراض آژانس اتمی روسيه را در پی داشت.

در آن تاريخ وزارت خارجه روسيه نيز در اين خصوص به تهران اخطار فوری داده و از مقام‌های ايرانی خواست تا پيش از هرگونه مانور يا آزمايش سلاح در منطقه بوشهر، پرسنل درحال کار روسی را مطلع کنند.

راه‌اندازی نيروگاه اتمی بوشهر که به کمک روسيه در جنوب ايران در حال ساخت است تاکنون به دلايل مختلف با تاخير زيادی روبه‌رو بوده‌است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG