لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۱:۰۸

چند سگی ممنوع !


دولت چین نگهداری بیش از یک سگ برای هر خانواده را ممنوع کرده است. در سال های اخیر طبقه متوسط چین علاقه زیادی به نگهداری و پرورش سگ نشان داده است.


در برخی از نقاط چین، تظاهراتی علیه قانون "یک سگ برای هر خانواده " صورت گرفته است.


نگهداری سگ های بزرگتر از چهارده اینچ نیز ممنوع اعلام شده است.


طبق رسانه ها این قوانین از چند سال پیش بر روی کاغذ وجود داشت ولی دولت انها را به اجرا نمی گذاشت. هم اکنون یک میلیون سگ در پکن، پایتخت سیزده میلیون نفری چین، هدف این قوانین قرار گرفته اند.


به گفته مقامات چینی فقط سه در صد از سگ های پکن علیه بیماری هاری واکسینه شده اند و شیوع اخیر این بیماری می تواند مبدل به یک اپیدمی شود. دولت از مردم خواسته است تا در مورد پرورش و نگهداری سگ به صورت "متمدن "عمل کنند.


بدون سگم هرگز


طبق گفته شاهدان عینی وعکس هایی که در اینترنت منتشر شده است، به نظر می رسد که پلیس چین سگ های ولگرد را به حد مرگ می زند و می کشد.برخی از مردم چین سیاست دولت را سرد وبدون احساس دانسته اند و نگهداری حیوان خانگی را حق مسلم خود می دانند

برخی از مردم چین سیاست دولت را سرد وبدون احساس دانسته اند و نگهداری حیوان خانگی را حق مسلم خود می دانند.


درسایت خبری ای او ال نیوز می خوانیم که برخی از اهالی پکن سگ هایشان را از ترس ماموران دولت پنهان کرده اند و بعضی نیز با سگ هایشان به هنگ کنگ برگشته اند تا از سیاست "یک سگ برای هر خانواده" دولت کمونیست چین در امان باشند.


تجارت پوست سگ و گربه

حیوان خانگی یا پالتو پوست؟

کمیسیون اروپا که در واقع قوه مجریه اتحادیه اروپا به شمار می آید، بزودی پیشنهاد ممنوعیت خرید و فروش پوست سگ و گربه راارایه خواهد داد.


بسیاری از خریداران پالتو پوست اروپایی هرگز اطلاع نداشته اند که حامل پوست حیوان خانگی محبوب خود می باشند.


چین، کشوری که سیاست "یک سگ برای هر خانواده" را در پیش گرفته اولین صادرکننده پوست سگ و گربه در دنیا است.


XS
SM
MD
LG