لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۸:۴۷

٢۰۰ امدادگر چینی زیر آوار مدفون شدند


امدادگران همچنان در تلاش برای نجات قربانیان هستند. (عکس:AFP )

مقامات چینی اعلام کرده اند که بيش از ٢۰۰ امدادگر هنگام کمک رسانی به قربانیان زلزله در استان سیچوان این کشور ، زير گل و لای و آوار، مدفون شده اند.


مقام های دولتی پيش بينی می کنند که شمار نهايی تلفات اين زمين لرزه به ۵۰ هزار تن برسد.


در همین حال دولت چين از روز دوشنبه، به احترام ده ها هزار قربانی زلزله ای که هفته گذشته در جنوب غربی چین اتفاق افتاد، سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.


مردم چين روز دوشنبه به احترام قربانيان زلزله ای که موجب شد هزاران تن در زير آوار مدفون و بسياری نيز مجروح شوند، ساعت دو و ۲۸ دقيقه بعد از ظهر به وقت محلی سکوت کردند.


در طول سه روز عزای عمومی، پرچم ها در چين به حالت نيمه افراشته در می آیند، تفريحات عمومی لغو شده و ابراز احساسات مقام های دولتی به گونه ای است که تاکنون فقط در مورد مرگ رهبران کشور سابقه داشته است. مردم چين عميقاً از اين واقعه غمگين اند.


ما تانگ چوان از امدادگران چينی به آسوشيتدپرس می گويد که « قلب های ما بسيار غمگين است. بسياری از هموطنان ما جان باخته اند ولی هر چقدر که به فعاليت خود ادامه می دهيم، اميد کمی برای نجات آسيب ديدگان وجود دارد.»


نيروهای امدادی در چين تاکنون موفق شده اند به بيش از سه هزار روستا در استان سيچوان دسترسی پيدا کنند و کمک های امدادی را در اين مناطق آغاز کنند. با اين حال تلاش ها برای رسيدن به ۷۷ روستای آسيب ديده دیگر همچنان ادامه دارد.

حمل مشعل بازی های المپيک در طول سه روز عزای عمومی متوقف خواهد شد. این بازی ها قرار است در ماه اوت آغاز شود. از سوی ديگر تمام سايت های تفريحی در چين از فعاليت بازمانده اند و لوگوهای نشريات در چين با رنگ سياه منتشر می شود.


راديو ملی چين روز دوشنبه اعلام کرد که نيروهای ارتش همچنان در تلاش برای رسيدن به مناطق مسدود شده هستند. در همين حال بيش از ده هزار تن در دره­ «يين شی يويی» واقع در نزديکی محل وقوع زمين لرزه آواره شده اند. منطقه ای که آماری از شمار تلفات در آن مشخص نشده است.


ميزان خسارت های زلزله ی اخير بسيار زياد است و تمامی نيروهای امدادی و سربازان ارتش برای نجات مصدومان و يا بيرون کشيدن اجساد کشته شدگان بسيج شده اند.


سخنگوی وزارت امور خارجه چين ضمن تشکر از کمک های بين المللی از کشورهای خارجی خواست برای اسکان زلزله زدگان، چادر به اين کشور بفرستند.


گروه های نجات دست کم دو تن ديگر را صبح روز دوشنبه از زير آوار بيرون کشيده اند. اين دو تن که حال عمومی شان وخيم گزارش شده به بيمارستان منتقل شده اند.


نيروهای امدادی در چين تاکنون موفق شده اند به بيش از سه هزار روستا در استان سيچوان دسترسی پيدا کنند و کمک های امدادی را در اين مناطق آغاز کنند. با اين حال تلاش ها برای رسيدن به ۷۷ روستای آسيب ديده دیگر همچنان ادامه دارد.


XS
SM
MD
LG