لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ تهران ۱۴:۵۶

شلیک به رهبران سبز در بازی مبارزه با «سران فتنه»


computer game
به تازگی سی دی يک بازیِ رايانه ای در سطح وسيعی درشهر اصفهان توزيع شده که بازيگر در آن به مبارزه با «سران فتنه» می پردازد، معنا و مفهومی بيش از طراحی يک بازی کامپيوتری ساده خواهد داشت.

در اين بازی رايانه ای، بازيگر، سوار برهواپيما به اهداف مورد نظر که در واقع تصاويری از ميرحسين موسوی، محمد خاتمی و مهدی کروبی هستند شليک کرده آنها را نابود ساخته و امتياز می گيرد.

موسيقی پس زمينه اين بازی نيز سرود ياردبستانی است که به طور معمول منتقدان و معترضان به نتيجه انتخابات در اعتراضات خود می خوانند.


اينکه چه کسانی بازی مبارزه با سران فتنه يا جدال با فتنه گران را طراحی و منتشر کرده به طور مشخص روشن نيست، اما مسوولان يک سايت اينترنتی نزديک به اصولگرايان، اين بازی را برای دانلودکردن و استفاده همگان منتشر کرده است.

هرچند اين سايت شناسنامه روشنی ندارد و گردانندگان يا مسوولان آن مشخص نيستند، اما مطالبی از بيژن مقدم، مدير مسوول روزنامه جام جم که روزنامه وابسته به راديو وتلويزيون دولتی ايران به شمار می رود به عنوان سرمقاله‌های اين سايت منتشر شده است.

بيژن مقدم، پيشتر معاون خبر خبرگزاری فارس بود که از آن به عنوان سايت خبری نزديک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ياد می شود.


آزاده کيان، استاد جامعه شناسی دانشگاه پاريس بر اين باور است طراحان اين بازی خاص همان کسانی هستند که افزايش خشونت در جامعه را دنبال می کنند.

روان‌شناسان و جامعه‌شناسانی که در حوزه آثاربازی‌ها در جامعه تحقيق می کنند باور دارند که خشونتهای تخيلی و فانتزی در بازی‌ها موجب هدايت کودکان، نوجوانان و بازيگران اين بازی ها به‌ خشونتهای واقعی می شود.
XS
SM
MD
LG