لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۰۱

پیروزی نخستین ایرانی‌تبار در انتخابات مجلس ایالتی در آمریکا


سیروس حبیب، اهمیت آموزش عالی، محیط زیست و فن آوری در راستای کارآفرینی را در کارزار انتخاباتی خود مطرح کرد.
سیروس حبیب، از حزب دموکرات آمریکا، در انتخابات ششم نوامبر، با کسب کرسی ناحیه ۴٨ در مجلس نمایندگان ایالت واشینگتن موفق شد به عنوان نخستین نماینده ایرانی‌تبار به مجلس قانون‌گذاری ایالتی در آمریکا راه پیدا کند.

با پیروزی در این انتخابات، این حقوقدان ایرانی‌تبار بالاترين مقام منتخب کشوری را در جامعه ايرانی-آمريکايی از آن خود کرده است.

در فیس‌بوک وزارت خارجه آمریکا به زبان فارسی ضمن تبریک به آقای حبیب آمده است: «او در هشت سالگی بینایی خود را به علت یک نوع نادر از سرطان اطفال از دست داد و به همین دلیل خیلی زود اهمیت سختکوشی، برابری فرصت‌ها و آموزش باکیفیت را دریافت.»

سیروس حبیب در کارزار انتخاباتی خود گفته بود که به دلیل از دست دادن بینایی از کودکی ارزش گوش دادن به سخنان دیگران را آموخته است.

توجه به آموزش عالی، محیط زیست و فناوری در راستای کارآفرینی از موضوعاتی بود که این وکیل ایرانی‌تبار در کارزار انتخاباتی خود مطرح کرده بود.

سيروس حبيب در زمينه دفاع از حقوق معلولان و ازکارافتادگان نيز سابقه دارد و تاکنون برای ادای شهادت در کنگره حاضر شده و مقالاتی را نيز در همين زمينه منتشر کرده است.

اتحاد ايرانيان بدون مرز که مقرش در آمریکاست سيروس حبيب را اين گونه معرفی کرده است:
«سيروس حبيب وکيل فناوری و فعال در عرصه برنامه‌های داوطلبانه است. وی بزرگ‌شده شهر "بِلِوو" و تربيت‌شده مدارس عمومی اين شهر است. سيروس حبيب پس از اتمام تحصيلات به موطن خود، شهر "بِلِوو" بازگشت و در یک شرکت حقوقی در شهر سياتل به کار خود ادامه داد و خدمات حقوقی خود را در اختيار شرکت‌های فعال در حيطه فناوری قرار داد. آقای حبيب به فناوری و کارآفرينی علاقه فراوانی دارد و نيازهای کسب و کارهای کوچک نواحی شرقی واشینگتن را درک می‌کند.»

به نوشته اتحاد ایرانیان بدون مرز، سيروس حبیب علاوه بر مشاغل و مناصب ياد شده در هيئت مديره خدمات انسانی شهر «بِلِوو» نيز عضويت دارد و در اين جايگاه درباره تخصيص بودجه برای رفع نياز آسيب‌پذيرترين ساکنان شهر تصميم‌گيری می‌کند، اقشاری مانند کودکان، کارجويان و سالمندان از جمله کسانی هستند که از نتايج تصميمات آقای حبيب و همکارانش بهره‌مند می‌شوند.

آقای حبيب پيانو هم می‌نوازد و از اعضای کليسای سنت جيمز است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG