لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۱۶

«۱۶غیرنظامی در افغانستان کشته شدند»


حمله به نیروهای ائتلاف در خارج شهر جلال آباد و در ولايت ننگرهار در شرق افغانستان اتفاق افتاد.

حمله به نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در ولایت «ننگرهار» افغانستان ۱۶ کشته برجای گذاشت که همه آنها از غيرنظامیان افغان بوده اند.


شبکه تلویزیونی سی ان ان از قول فرماندهی نيروهای ائتلاف گزارش داد که کاروان خودروهای گشتی این نيرو پس از جان سالم بدر بردن از یک حمله انتحاری از چند طرف با رگبار گلوله روبرو شدند که در واکنش، نيروهای ائتلافی اقدام به تيراندازی کردند.


در نیتجه این تیراندازی متقابل ۱۶ نفر کشته و ۲۵ نفرنیز مجروح شدند. تمامی تلفات این درگیری ها، افراد غيرنظامی و افغانی بودند.


اين حمله در خارج شهر جلال آباد و در ولايت ننگرهار در شرق افغانستان اتفاق افتاد.


«ويليام ميچل» سخنگوی نيروهای آمريکايی به خبرگزاری آسوشيتدپرس گفت: اين امکان وجود دارد که غير نظاميان افغانی هنگامی که تيراندازی به سوی نيروهای ائتلاف صورت گرفته کشته شده باشند.


وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که نيروهای آمريکايی مورد حمله انتحاری واقع شدند و اقدام به تيراندازی کردند چون فکر کردند امکان حمله ديگری وجود دارد.


بر اثر اين حمله به نيروهای آمريکايی و يا ائتلافی آسیبی وارد نیامد.


گزارش های رسیده از افغانستان حاکیست که بدنبال کشته شدن غیر نظامیان افغان، صدها نفر از مردم این منطقه دست به تظاهرات زدند و با متهم کردن نیروهای ائتلافی به نقش انها در این کشتار، شعارهای «مرگ بر امريکا» و «مرگ بر کرزای» سر دادند.


دولت افغانستان می گويد اين واقعه توسط نيروهای آمريکايی و افغانی تحت بررسی است.


XS
SM
MD
LG