لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۴۵

شکست استقلال پيشتاز در هفته بيست و هفتم


استقلال نخستین شکست نیم فصل دوم را تجربه کرد
استقلال تهران نخستين شکست نيم فصل دوم ليگ برتر فوتبال ايران – جام خليج فارس – را تجربه کرد و در شيراز چهار بر يک مغلوب مقاومت شد.

استقلال در بدترين نمايش خود پس از پيشتازی در فوتبال ايران و يک هفته پس از تساوی يک بر يک با پرسپوليس، در خانه مقاومت سپاسی تيمی بی برنامه و ناتوان در نمايش تهاجمی هفته های پيروزی بارش بود.

در مقابل تيم مقاومت با يک بازی هماهنگ و يکدل، دو نيمه برتر را در برابر تيم پيشتاز به نمايش گذاشت و در هر نيمه دو گل زد تا با جبران شکست پنج بر دو در تهران، سزاوارانه پيروز شود.

استقلال در غياب جان واريو هيچ بازيکن شاخصی نداشت و با يک دفاع ضربه پذير هر بار که برای گلزنی مصمم نشان داد، از جوانان پرمايه مقاومت ضربه خورد. مقاومت همه ويژگی های استقلال را سبک سنگين کرده و برخلاف تيم آبی، با شناختی کامل از حريف پای به ميدان گذاشت.

در طول نود دقيقه بازی مقاومت به بازی دفاعی روی نياورد تا استقلال فرصتی برای خوديابی بيابد. تاثير چنين تدبيری ايجاد خطر بيشتر برای دروازه طالب لو، به ويژه در نيمه دوم بود.

مسابقه در نيم ساعت اول شکل مشخصی نداشت و ارسال توپ های بلند برای مهاجمان استقلال هيچگاه خطرساز نشان داد، اما در دقيقه ۳۱ نخستين حضور موثر مهاجمان مقاومت در محوطه جريمه استقلال به گل ميزبان انجاميد.

يک ضربه کوتاه از جناح چپ با ضربه سر مصطفی صبری تور دروازه آبی پوشان را لرزاند. به فاصله پنج دقيقه با اين گل، دومين ضربه سنگين شيرازي ها درپی يک حرکت انفرادی به تيم استقلال وارد شد. محمد ايرانپوری با مانوری در پشت محوطه جريمه و ضربه ای تماشايی با کات روی پای راست، برای دومين بار طالب لو را مغلوب کرد.

گمان بر اين می رفت که استقلال در نيمه دوم به جبران گل های خورده، مقاومت را با لحظه های سختی رو به رو کند. اما تيم پيشتاز هرچه کوبيد، بجز يک بار، همه به در بسته بود و در مقابل مقاومت با اعتماد به نفس و بازی با چشمان باز يارانش، به ويژه امين متوسل زاده، روز سختی را برای تهراني ها رقم زد.

در دقيقه ۶۷ ضد حمله ميزبان و ضربه تمام کننده متوسل زاده در مواجهه با طالب لو پيروزی مقاومت و ناکامی استقلال را به باور همگان رساند. با اين که در دقيقه ۷۱ عليرضا عباسفرد يک گل را برای استقلال به ثمر رساند، نه تنها مهمان به گل دوم نرسيد، که در دقيقه ۲+۹۰ ضربه کوبنده علی ممبينی تنها سقف دروازه را مانع سر راه خود ديد و گل چهارم مقاومت را به همراه داشت. پس از تک گل استقلال پرتاب مواد آتش زا به سوی دروازه مقاومت چند دقيقه ای در جريان بازی وقفه به وجود آورد.
XS
SM
MD
LG