لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۶:۳۴

«آمریکا در صدد مقابله با نفوذ ایران در منطقه است»


زنرال ویلیام فالون که اخيرا به عنوان فرمانده جديد نيروهای آمريکايی در خاورميانه توسط رييس جمهوری آمريکا برگزيده شده است خواستار راهبرد جديدی در عراق شد.

زنرال ویلیام فالون که اخيرا توسط جورج بوش، رييس جمهوری آمريکا به عنوان فرمانده جديد نيروهای آمريکايی در خاورميانه، برگزيده شده است، گفت که آمریکا در صدد مقابله با نفوذ ایران در منطقه است.


درياسالار ويليام فالون، به عنوان جانشين جان ابی زيد، فرمانده سابق نیروهای آمریکایی در خاورمیانه، انتخاب شده و در صورت تایید کنگره آمریکا، وی فرمانده جدید نیروهای آمریکایی در خاورمیانه خواهد شد.


وی روز دوشنبه ۳۰ ژانويه، در سنای آمريکا همچنین درباره عراق گفت: «زمان آن رسيده که اهداف خود را در عراق مورد بازبينی قرار داده و سعی نکنيم در مدت کوتاه به اهداف زيادی برسيم.»


وی گفت صحبت هايی که با کشورهای دوست در منطقه داشته حاکی از نگرانی اين کشورها از نفوذ ايران در منطقه و عراق است.


به گفته وی ايران در حال تقويت قوای نظامی خود در خليج فارس است. ژنرال فالون افزود: «اگر ايران تلاش کند تنگه هرمز را ببندد، ضرر آن فقط متوجه ما نخواهد بود و ايران که به شدت به صدور نفت خود محتاج است به شدت صدمه خواهد ديد.»


به گفته ژنرال فالون؛ تلاش های ديپلماتيک در اين مورد می تواتند نتيجه بدهند، چون اقتصاد ايران بستگی به رفت وآمد آزاد کشتی های تجاری در خليج فارس دارد.


وی گفت از وجود طرح هايی برای مقابله با ايران بی اطلاع است.


به گزارش سی ان ان، ژنرال فولون در کنگره آمريکا گفت که وی هنوز نمی داند چه راهبردی برای عراق بکار خواهد گرفت. وی افزود قبل از هر چيز وی می خواهد با سفيران و ديپلمات های آمريکا در مورد اوضاع عراق صحبت کند.


ژنرال فالون گفت وقت چندانی برای عراق باقی نمانده است. وی گفت برای موفقیت فقط نیروی نظامی کافی نیست و باید ما مردم رابطه برقرار کرد.


XS
SM
MD
LG