لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران ۲۲:۵۸

ميکی رورک در باليوود


میکی رورک
سال گذشته کمپانی والت ديسنی و ياش راج فيلمز، يکی از بزرگ ترين استوديوهای فيلمسازی سينمای هند در لس آنجلس و بمبئی، اعلام کردند که در زمينه توليد انيميشن با صدای ستاره های باليوود، همکاری کنند.

اين روزها روابط هاليوود و باليوود تنها به اين مورد محدود نمی شود و روز به روز بيشتر می شود.

پس از توليد فيلم های آمريکايی در هندوستان و خريد استوديوهای آمريکايی توسط گروه های تجاری هند، اکنون نوبت فيلمسازان است که مرزهای موجود را بشکنند.

به نوشته مجله «پرمير»، ويدهو وينود کوپرا فيلمساز ۵۲ ساله هندی در نظر دارد برای نخستين بار پنج فيلم در آمريکا بسازد.

«کوپرا» که فيلمنامه نويس و تهيه کننده نيز هست، پيش از اين به عنوان کارگردان ۱۰ فيلم ديگر ساخته است که از معروف ترين آن ها می توان به «مونا بهای» (۲۰۰۳) با بازی سانجای دوت و «اکلاويا» (۲۰۰۷) با بازی آميتاب باچان، شرميلا تاگور و سانجای دوت، اشاره کرد.
اولين فيلم وينود کوپرا از مجموعه فيلم هايی که می خواهد در آمريکا بسازد، «اسب های شکسته» نام دارد.

کوپرا پس از جستجوی فراوان، برای بازی در اين فيلم از ميکی رورک بازيگر فيلم «کشتی گير» و برنده جايزه گلدن گلوب امسال بهره خواهد برد.

اين فيلمساز موفق هندی با هيجان از پذيرش يکی از نقش های اصلی فيلم توسط ميکی رورک سخن می گويد: «من از بازی رورک شگفت زده شدم. او اولين انتخاب من برای بازی در فيلم بود حتی قبل از آن که جايزه گلدن گلوب را دريافت کند. وقتی در لس آنجلس بوديم هر دوی ما بلافاصله در ارتباط قرار گرفتيم. خيلی خوشحالم که او يکی از نقش های اصلی فيلم را قبول کرده است. او لايق هر موفقيتی است و برايش آرزوی جايزه اسکار را دارم.»

ميکی رورک بازيگر ۵۶ ساله آمريکايی که در سال ۱۹۷۹ توسط استيون اسپيلبرگ به سينما راه يافت و در دهه ۸۰ ميلادی با فيلم هايی چون «شام» (۱۹۸۲) از باری لوينسون، «ماهی سرگردان» (۱۹۸۳) ساخته فرانسيس فورد کاپولا و فيلم اروتيک «½۹ هفته» (۱۹۸۶)، به کارگردانی آدريان لين مطرح شد، در دهه نود در سايه قرار گرفت و نقش های مکمل را بازی می کرد.

بازگشت دو باره او با فيلم «کشتی گير» (۲۰۰۸) از دارن آرونوفسکی، مورد توجه منتقدين قرار گرفت.

اين فيلم در شصت و پنجمين دوره جشنواره فيلم ونيز که سال گذشته ميلادی برگزار شد، جايزه اصلی شير طلايی را برد و بازی رورک چنان مورد توجه قرار گرفت که ويم وندرس، رئيس هيئت داوران از عدم دريافت جايزه بهترين بازيگر مرد به ميکی رورک تاسف خورد.

با اين حال در مراسم گلدن گلوب امسال ميکی رورک توانست جايزه بهترين بازيگر مرد را از آن خود سازد و يک هفته بعد نيز در فهرست نامزدهای دريافت اسکار امسال قرار گيرد.

فيلم «اسب های شکسته» که قرار است رورک در آن بازی کند از زمره فيلم های گانگستری به شمار می رود و فيلمنامه آن بر اساس داستانی از خود وينود کوپرا، کارگردان فيلم نوشته است.

«اسب های شکسته» در نيومکزيکو و نيويورک ساخته خواهد شد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG