لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۰۷

اخبار ضد و نقیض در مورد برکناری علی دایی


علی دايی
در حالی که خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ايرنا، و خبرگزاری فارس خبر برکناری علی دايی را از سمت مربی گری تيم ملی ايران اعلام کردند، خبرگزاری ايلنا اين خبر را تکذيب کرده است.

به گزارش این خبرگزاری ها مسئولان فدراسيون فوتبال ايران روز يکشنبه تصميم گرفتند که علی دايی را پس از شکست تيم ملی ايران مقابل عربستان، از سمت خود برکنار کنند.

اين خبرگزاری ها افزودند که این تصميم پس از شکست روز شنبه تيم ملی ايران در مقابل عربستان سعودی در ورزشگاه آزادی تهران گرفته شده است.

خبرگزاری ايلنا نيز به نقل از يک منبع آگاه گزارش داد که «دايی همچنان پرقدرت به کار خود در تيم ملی فوتبال ايران ادامه خواهد داد.»

پيشتر علی دايی پس از باخت تيم ملی ايران در مقابل عربستان به خبرگزاری ها گفت: «اين مساله به رسانه ها مربوط نمی شود زيرا آن ها در اين خصوص نمی توانند تصميم گيری کنند. وی در اين ارتباط توضيح بيشتری نداد.»

وی همچنين گفت سرمربی تيم ملی تاکيد کرد:اين شکست علی دايی است بازيکنان تيم ملی هيچ وقت نمی بازند.

وی در خصوص عقب کشيدن بازيکنان تيم ملی بعد از به ثمر رسيدن گل ايران نيز گفت: «متاسفانه اين طبيعت تيم ماست بزرگتر ها بايد بازی را حفظ می کردند اما آنها به هيچ وجه نتوانستند اين وظيفه را به خوبی انجام دهند.»

تيم ملی ايران روز شنبه در حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر مقابل عربستان با نتيجه دو بر يک شکست خورد تا با ۶ امتياز از پنج بازی در رتبه چهارم جدول قرار گيرد. با اين شرايط کار صعود تيم ملی به جام جهانی دشوار شده است.

اکنون در فاصله سه بازی تا پايان راه، ايران يک بازی در تهران با امارات دارد و پيش و بعد از آن، بازيهايی در پيونگ يانگ و سئول.
XS
SM
MD
LG