لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۱۷

چلسی، تنها تيمی که در بارسلون گل نخورد


دیدیه دروگبا بازیکن تیم چلسی (راست). عکس تزئینی است.
تيم های بارسلونای اسپانيا و چلسی انگليس در مسابقه رفت نيمه پايانی ليگ قهرمانان اروپا سه شبنه شب در ورزشگاه نوکامپ بارسلون به تساوی بدون گل رسيدند.

بارسلونا در اين فصل هيچ تيمی را بدون گل خورده در خانه اش بدرقه نکرده بود تا در شب ۲۸ آوريل که چلسی به اين مهم نائل آمد.

اين نتيجه مردان گاس (خوس) هيدينک را به مسابقه برگشت در بعد از ظهر چهارشنبه آينده در استمفورد بريج لندن خوشبين کرد.

بارسلونا به سرمربيگری يوزف گوآرديولا و با تک ستاره هايی چون مسی، هانری، ، اتوئو، ژاوی و ... بر مهمان برتری داشت، اما در يک روز پرفروغ برای پتر چک، دروازه بان چلسی و ياران سخت کوش خط دفاعی اين تيم، دروازه تيم انگليسی بسته ماند و در کم تعداد ضد حمله های اين تيم، والدس، دروازه بان تيم بارسلونا در نيمه نخست در يک موقعيت تک به تک با ديديه دروگبا قرار گرفت، که با واکنشی مثبت دروازه تيم اسپانيايی را از خطر ريزش نجات داد.

چلسی با يک بازی متکی به کار دفاعی و تدبير پوشش در جای جای نيمه خود، گهگاه خشونت را چاشنی بازی کرد تا در لحظه هايی که يارانش عصبی می نمودند، از هنر تکنيکی مردان تيم منطقه کاتالانی در امان بماند.

درخشش چک در يکی از شب های پرفروغش باعث شد تا چلسی به حضور در مسابقه پايانی در رم خوشبين تر باشد. منهای لحظه ای پيش از پايان نيمه نخست که دانی يل آلوس، بخت گلزنی را از دروگبا گرفت، چلسی هيچگاه به گلزنی نزديک نشد و تا پيش از خطر دروگبا، ياران تيم هيدينک در منطقه خطرساز برای تيم بارسلونا هرگز ظاهر نشدند.

در مقابل تيم ميزبان هر موج حمله اش با موج حمله بعدی دنبال شد. اما تا سوت پايان به گشودن دروازه چلسی توفيق نيافت.

علاوه بر درخشش چک، کاپيتان جان تری و آلکس، مدافع سرسخت برزيلی، در قلب دفاع تسليم ناپذير بودند و لحظه ای فرصت گلزنی به ساموئل اتوئو و تی يری هانری نداند.

با محروميت اشلی کول، خوزه بوسينگوای جانشين در دفاع چپ، تلاشی تمام عيار برای مهار حرکت های توفانی و پا به توپ ليونل مسی داشت. با اين که پيشتازان ليگ اسپانيا بيشتر از چلسی صاحب توپ و زمين بودند، کمتر توانستند خطر صد در صد برای تيم مهمان به وجود آورند. برای چلسی دستيابی به دروازه بسته به عنوان تنها مهمان اين فصل نوکامپ بسيار روحيه بخش برای دومين حضور پياپی در فينال بود.

سال پيش در مسکو چلسی مسابقه پايانی را بعد از تساوی يک بر يک در پايان وقت معمولی و اضافی با ضربه های پنالتی به منچستر يونايتد باخت. فينالی که می تواند يک بار ديگر تکرار شود، زيرا منچستر يونايتد يک پای ديگر مسابقه نيمه پايانی است و بايد چهارشنبه شب مسابقه رفت را در برابر ارسنال برگزار کند.

بارسلونا: والدس، دانی آلوس، مارکز (از دقيقه ۵۲ پويول)، پيکه، آبيدال، ژاوی، يجيی توره، اينيستا، مسی، اتوئو (از دقيقه ۸۲ بوخان)، هانری (از دقيقه ۸۷ هلب).
چلسی: چک، ايوانوويچ، آلکس، تری، بوسينگوا، ميکل، بالاک (از دقيقه ۹۰ آنلکا)، اشين، لمپارد (از دقيقه ۷۱ به له تی)، مالودا، دروگبا.

XS
SM
MD
LG