لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۰۵

روته مولر جانشين موقت علی دايی شد


اريس روته مولر (راست)
اريس روته مولر دستيار علی دایی، موقتا هدايت تيم ملی را برعهده گرفت. فدراسيون فوتبال ايران مذاکراتی را برای انتخاب جانشين آقای دايی آغاز کرده است.

فدراسيون فوتبال ايران مذاکراتی را برای انتخاب جانشين علی دايی آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی دانشجویان ایران، ایسنا، مسئولان فدراسيون فوتبال مذاکراتی را با حشمت مهاجرانی نيز انجام داده‌اند.

ایسنا همچنین به نقل از یک منبع موثق در فدراسيون فوتبال اعلام کرد که افشين قطبی و محمد مايلی‌کهن هم‌چنان از جدی‌ترين گزينه‌های سرمربيگری تيم ملی ايران هستند.

علی دایی از سمت سر مربی گری تیم ملی فوتبال ایران، پس از شکست این تیم در مقابل عربستان در تهران برکنار شد.

در همین حال علی کفاشیان،رئيس فدراسيون فوتبال ایران به خبرگزاری فارس گفت: «در اين وضعيت حساس از ميان مربيان ايراني كه شناخت خوبي از فوتبال كشور دارند يكي را به عنوان سرمربی تيم ملي انتخاب كنيم. چند گزينه مد نظر ما است كه در جلسه امروز بررسي مي‌كنيم. افشين قطبي يكي از گزينه هاي هدايت تيم ملی ايران است اما تاكنون تماسي با وي نداشتيم.

پيشتر علی دايی پس از باخت تيم ملی ايران در مقابل عربستان به خبرگزاری ها گفت: «اين مساله به رسانه ها مربوط نمی شود زيرا آن ها در اين خصوص نمی توانند تصميم گيری کنند. وی در اين ارتباط توضيح بيشتری نداد.»

وی همچنين گفت سرمربی تيم ملی تاکيد کرد: «اين شکست علی دايی است بازيکنان تيم ملی هيچ وقت نمی بازند.»

وی در خصوص عقب کشيدن بازيکنان تيم ملی بعد از به ثمر رسيدن گل ايران نيز گفت: «متاسفانه اين طبيعت تيم ماست بزرگتر ها بايد بازی را حفظ می کردند اما آنها به هيچ وجه نتوانستند اين وظيفه را به خوبی انجام دهند.»

تيم ملی ايران روز شنبه در حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران، مقابل عربستان با نتيجه دو بر يک شکست خورد تا با شش امتياز از پنج بازی در رتبه چهارم جدول قرار گيرد. با اين شرايط کار صعود تيم ملی به جام جهانی دشوار شده است.

اکنون در فاصله سه بازی تا پايان راه، ايران يک بازی در تهران با امارات دارد و پيش و بعد از آن، بازی هايی در پيونگ يانگ و سئول.
XS
SM
MD
LG