لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۵۶
تيم ملی فوتبال ايران در ديدار دوستانه روز فيفا، مسابقه يک بر صفر باخته از تيم ملی ارمنستان را در بيست و دو دقيقه آخر بازی به پيروزی سه بر يک بر بدل کرد.

هادی عقيلی در دقيقه های ۶۸ و ۹۰ (از نقطه پنالتی) و محمد نصرتی در دقيقه ۷۲ مدافعان گلزن ايران در ورزشگاه وازگن سرکيسيان ايروان، پايتخت ارمنستان بودند. با اغوان مکرتيچيان در دقيقه ۴۰ تيم ارمنستان در نيمه نخست يک بر صفر بر مهمان برتری داشت.

فوتبال ایران-ارمنستان
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:38 0:00
تيم ملی ايران با اين بازيکنان در برابر تيم ارمنستان ظاهر شد: مهدی رحمتی – خسرو حيدری (از دقيقه ۸۱ محمد حسينی)، هادی عقيلی، جلال حسينی، حسن اشجاری (از نيمه دوم محمد نصرتی) – فرزاد آشوبی (از نيمه دوم ايمان مبعلی)، جواد نکونام (کاپيتان)، پژمان نوری، قاسم حدادی فر (از نيمه دوم ميلاد زنيد پور) – غلامرضا رضايی (از دقيقه ۹۰ محمد علی عسگری) وکريم انصاری فرد (از دقيقه ۷۶ هادی نوروزی).

در حالی که افشين قطبی با تمرکز بازيکنان پرتعداد در خط ميانی آهنگ آن داشت که نبض ميدان را اختيار داشته باشد، اشتباههای دفاعی دو تيم – به ويژه ارمنستان – باعث شد تا در يک بازی نه چندان دلچسب چهار گل غيرمنتظره وارد دروازه ها شود که سهم ارمنستان در اين اشتباهها سنگين تر از تيم مهمان بود.

کريم انصاريفرد با اشتباه از کندی و ضعف دفاعی ارمنستان در موقعيتی مطلوب مدافع حريف را پا به توپ دور زد، اما ضربه زيبايش به ديرک عمودی دروازه خورد. در حالی که ارمنستان با يک بازی ضعيف تحت تاثير بازی تيم ملی بود، با خوش اقبالی به گل برتری دست يافت.

در فاصله پنج دقيقه به پايان نيمه نخست سانتر بلند اغوان مکرتيچيان به ديرک عمودی دروازه رحمتی خورد و به درون گل چرخيد.

بهای سنگين پنالتی هدر رفته ارمنستان

با شروع نيمه دوم ارمنستان می توانست تعداد گلهايش را دو برابر کند و ملی پوشان ايران را از نظر روحی تحت تاثير قرار دهد. با ناتوانی عقيلی در دفع يک توپ آسان و خطای حيدری روی مهاجم ارمنی در داخل محوطه پنالتی ارمنستان در بهترين موقعيت برای دو برابر کردن برتری اش قرار گرفت. اما ضربه پنالتی ضعيف ادگار منوچهريان را رحمتی، دروازه بان با تجربه تيم ملی دفع کرد. اين آغاز خوديابی ايران و درخشش مهدی رحمتی بود.

شليک سنگين مهاجم ارمنستان به واکنش رحمتی به ديرک دروازه خورد تا با کرنر شدن آن ايران خود را باور کند و در مقابل تعادل روحی ارمنستان کم کم برهم بخورد. مهاجمان ارمنستان دو فرصت خوب گلزنی را به آسانی از دست دادند و گلزنی مدافعان ايران آغاز شد.

در دقيقه ۶۸ شليک خوب ايمان مبعلی به زحمت توسط دروازه بان ارمنستان کرنر شد، اما همين کرنر به گل تساوی بخشی انجاميد که نکونام با يک ضربه سر به سوی ديرک مخالف در آن نقش داشت و عقيلی پيش تاخته با ضربه سر آن را به تير دروازه کوبيد و شاهد چرخش آن به درون گل بود.

در دقيقه ۷۲ به هم ريختگی تيم ارمنستان به گل دوم منجر شد. ارسال توپ توسط محمد نصرتی – جانشين حسن اشجاری در نيمه دوم – از جناح چپ مستقيم وارد دروازه شد.

در حالی که ارمنستان برای بازيابی بازی، چشم بسته به دنبال گل تساوی بخش بود، کاپيتان نکونام با گرفتن دومين اخطار در فاصله ده دقيقه به پايان مسابقه اخراج شد. اين يکی از ضعيف ترين بازيهای ملی نکونام بود. اما ايران ده نفری چندان متضرر نشد و در يک ضد حمله و فرار سريع هادی نوروزی تازه نفس، دروازه بان ارمنستان در دقيقه ۹۰ مرتکب خطای پنالتی شد تا هادی عقيلی دومين گل خود و سومين گل ايران را به ثمر برساند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG