لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۳۱

خودکشی دروازه بان تيم ملی آلمان


روبرت انکه
روبرت انکه، دروازه بان تيم ملی فوتبال آلمان در برخورد با يک قطار در حال عبور در دم جان سپرد.

پیشتر استفان ويتکه، سخنگوی پليس، اعلام کرده بود که اين حادثه مرگبار در اثر برخورد قطار با خودروی انکه در حوالی هانوفر بوده است. پلیس آلمان پس از مدت کوتاهی اعلام کرد که انکه از خودروی خود خارج شده و به روی ریل راه آهن به سوی قطار راه رفته است.

يورگ نلبورگ، دوست نزديک و مشاور دروازه بانی که شش بار پيشينه بازی در تيم ملی را داشت، تاييد کرد که اين حادثه يک خودکشی بوده است. او به خبرنگاران گفت: «من تاييد می کنم که اين سانحه خودکشی بوده است. روبرت کمی پيش از ساعت شش بعد از ظهر به زندگی اش پايان داد. جزييات بيشتر در اين مورد را بعد از ظهر چهارشنبه يک کنفرانس خبری در هانوفر مشخص کرد.»

پس از اين که دروازه بان ۳۲ ساله تيم ملی آلمان و باشگاه هانوفر دختر دو ساله اش در اثر بيماری قلبی از دست داد، او سه سال پيش همسر و دختری هشت ماهه را که به فرزندی پذيرفته بودند، ترک کرد و تنها زندگی می کرد. او از ناراحتی روده هم رنج می برد.

در ماه سپتامبر گذشته، او دو روز پيش از مسابقه انتخابی جام جهانی بين آلمان و آذربايجان – که تيم ملی آلمان چهار بر صفر پيروز شد – اردوی تيم ملی را ترک کرد. با اين حال در ماه پيش او اعلام کرد که از بازگشت به تمرين خشنود است.

انکه، که روز يکشنبه گذشته در تساوی دو بر دو تيم های هانوفر و هامبورگ آخرين بازی دوران عمرش را انجام داد، گفت: غيبتم طولانی بود، تقريبا يک چهارم فصل فوتبال. با اين حال هنگامی که تمرين را دو باره از سر گرفتم، به راستی احساس خوبی دارم.

اوليور بيرهوف، از کادر فنی تيم ملی آلمان، به همبازيان ملی او که در اردوی آمادگی بازی آخر اين هفته با تيم ملی شيلی هستند، اين فاجعه را اطلاع داد. او گفت:« ما در شوک هستيم.»

مارتين کيند، رييس باشگاه هانوفر بهت زده شد. او گفت: اين يک فاجعه تمام عيار است. به سختی می توانم آن را باور کنم.

کمی بعد صدها تن از هواخواهان باشگاهی و چند تن از همبازيانش در بيرون دفتر باشگاه جمع شدند و با تاج گل و شمع روشن به انکه ادای احترام کردند.

انکه پس از جام ۲۰۰۸ اروپا برای جانشينی ينس لمان، دروازه بان شماره يک آن هنگام در مد نظر بود و تا ماه های سپتامبر و اکتبر که ناخوش شد، دروازه بانی تيم ملی آلمان را به عهده داشت. در اين دو ماه رنه آدلر، رقيب انکه در دروازه جای گرفت و تيم ملی به جام جهانی ۲۰۱۰ راه يافت.

انکه در تيم های بارسلونا، بنفيکا، فنرباغچه، مونشن گلادباخ و تنه ريف هم پيشينه بازی داشت و سپس به هانوفر پيوست. او حتی تا آستانه حضور در بايرن مونيخ هم پيش رفت.

دوستدارانش هميشه به او توصيه می کردند که برای حضور در رقابت های اروپايی و مطرح شدن در دامنه گسترده تر جغرافيايی از هانوفر به تيمی چون بايرن مونيخ برود.
XS
SM
MD
LG