لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۳۷

تيم ملی فوتبال ایران دو بر يک به هامبورگ باخت


تيم ملی فوتبال ايران، دوشنبه هشت ژانویه، در يک مسابقه دوستانه با تيم فوتبال هامبورگ آلمان با نتيجه دو بر يک شکست خورد.

تيم ملی فوتبال ايران، دوشنبه هشت ژانویه، در يک مسابقه دوستانه با تيم فوتبال هامبورگ آلمان با نتيجه دو بر يک شکست خورد.


نيمه نخست اين مسابقه يک بر صفر به سود هامبورگ بود وحدود پنج هزار نفراين بازی را تماشا کردند.


تيم ملی در راه خود سازی برای رقابت های جام ملت های آسيا، بعد از ظهر دوشنبه هشت ژانويه، در ورزشگاه النصر دبی، بدون بازيکنان حاضر در ليگ های اروپايی و با ترکيبی از بازيکنان حاضر در فوتبال سراسری باشگاه های دسته برتر ايران و بازيکنان حاضر در فوتبال امارات، به ديداريک تيم نام آشنای بوندسليگا رفت.


مهدی مهدوی کيا، کاپيتن تيم ملی ايران در اين بازی يک نيمه در تيم هامبورگ بازی کرد.


گوئه ره رو، مهاجم پيشين تيم بايرن مونيخ، در دقيقه ۲۹ دروازه طالب لو را گشود و هامبورگ دراين نيمه از ملی پوشان ايران پيش افتاد.


در دقيقه ۶۵ تيم ملی ايران توانست به گل تساوی دست يابد تا هامبورگ در اين دوستانه هم مشکلات خود در رقابتها ی بوندسليگا را بروز دهد. ضمن آن که بازی خشن تيم ملی، آلمانی ها را کلافه کرده بود.


ايمان مبعلی که در دقيقه ۵۴ جانشين حسين کاظمی شده بود، پايه گذار گل تساوی بخش شد و سانتر او با ضربه سر رسول خطيبی در دقيقه ۶۴ درون دروازه فرانک روست جای گرفت.


بازی بهتر تيم ملی در نيمه دوم و دستيابی به گل تساوی باعث شد که ضربه جواد کاظميان هم يک بار به ديرک دروازه بخورد.


در اين نيمه علاوه بر مبعلی، کيانوش رحمتی نيز در دقيقه ۵۴ به جای ابراهيم صادقی به زمين آمد . در دقيقه ۸۰ پژمان نوری جای عليرضا واحدی نيکبخت را گرفت و چهار دقيقه بعد هم صابر مير قربانی با جلال حسينی تعويض شد.


با بيرون رفتن واحدی نيکبخت، بازو بند کاپيتنی را برای نخستين بار محمد نصرتی بست.


تيم توماس دال با بهره گيری از يک فوتبال گروهی ريشه ای توانست در دقيقه ۷۱ با ضربه بريشا، مهاجم تازه نفس خود، به گل برتری دست يابد.


دال در اين مسابقه بازيکنان نامدار خود از جمله مهدی مهدوی کيا، فرانک روست، رافائل فان در فارت، سونو گو و گوئه ره رو به بازی گرفت. در نيمه دوم مهدوی کيا يکی از تعويضی های تيم هامبورگ
بود.


در اين مسابقه حسين کعبی، ايمان مبعلی، اميرحسين صادقی، رضا عنايتی و صابرميرقربانی از داور مسابقه اخطار گرفتند.


تيم ملی ايران در چارچوب همين رقابتها بعد از ظهر چهار شنبه با تيم اشتوتگارت المان بازی می کند. اشتوتکارت در پايان نيم فصل در رده چهارم بوندسلگا قرار دارد.


رضايت قلعه نويی


در پايان مسابقه امير قلعه نويی، سرمربی تيم ملی با اظهار رضايت از بازی تيم خود گفت که اين تيم جوان و هشتاد درصد متفاوت با تيم ملی در جام جهانی بود. او با اعلام اين که برد و باخت در مسابقه های تدارکاتی مهم نيست، هدف را دستاورد از اين مسابقه ها برای جام ملتهای آسيا بيان کرد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG