لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۱۲

«کاناوارو» و «مارتا» بر بام فوتبال جهان


کاناوارو، موفقيت خود را به دليل نمايش تحسين برانگيز به عنوان کاپيتان و مهره اصلی دفاعی تيم ايتاليا، قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ بدست آورد.

فابيو کاناوارو از ایتالیا و مارتا از برزیل به ترتيب، عنوان بهترین بازيکن مرد و زن فوتبال جهان برای سال ۲۰۰۶ را بدست آوردند.


به گزارش سايت فيفا، مراسم باشکوه شانزدهمين دوره انتخاب بازيکن سال فيفا در خانه اپرای زوريخ اعطا شد.


بازيکن ايتاليايی برای نخستين باربه اين جشنواره « بازيکن جهان فيفا»پای گذاشت، در حالی که بازيکن برزيلی، مارتا، برای سومين بار پياپی بود که بعد از کسب عنوان دوم در سال ۲۰۰۴ و سوم در سال ۲۰۰۵، اين بار به عنوان نخست دست يافت.


سالی فراموش نشدنی برای کاناوارو


کاناوارو، که به عنوان بازيکن سال فوتبال اروپا نيز ازسوی مجله های فرانس فوتبال و وورلد ساکر انتخاب شده بود، موفقيت خود را به دليل نمايش تحسين برانگيز به عنوان کاپيتن و مهره اصلی دفاعی تيم ايتاليا، قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ فيفا، به دست آورد.


اين بازيکن ۴۹۸ امتياز در رای گيری اخير کسب کرد. در رای گيری مزبور ۱۶۵ مربی تيم ملی و ۱۶۵ کاپيتن تيم ملی شرکت داشتند.

زيدان دوم شد و رونالدينيو سوم


زين الدين زيدان از فرانسه و مرد فوتبال جهان در سالهای ۱۹۹۸ ،۲۰۰۰ و ۲۰۰۳ با ۴۵۴ امتياز دوم شد. رونالدينيو از برزيل، که تا کنون دو بار پاپی به اين عنوان در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ دست يافته است، با ۳۸۰ امتياز به مقام سوم رسيد.


در ميان زنان، مارتا ی ۲۰ ساله با ۴۷۵ امتياز توانست يک برتری آسان بر دو تازه وارد – کريستين ليلی ( ۳۸۸ امتياز) از امريکا و رناته لينگر ( ۳۰۵ امتياز) از آلمان - داشته باشد . در اين بخش ۱۴۷ مربی تيم ملی و ۱۴۷ کاپيتن تيم ملی در رای گيری شرکت داشتند.


اجرای مراسم اعلام بهترين های فوتبال سال از سوی فيفا ، به عهده رود گوليت، ستاره پيشين فوتبال هلند و آماندا مک لين، مجری تلويزيونی آمريکا بود و با تاخيردر ۱۴۴ کشور پخش تلويزيونی داشت.


جايزه رييس فيفا، سپ بلاتر، به حالتی احساسی به جياسينتو فاکتی، بازيکن و رييس پيشين اينتر ميلان اهدا شد ، که در اوايل امسال درگذشت. همسر فاکتی جايزه شوهرش را دريافت کرد.


XS
SM
MD
LG