لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۳۲

تب قرعه کشی در ميان ۳۲ تيم حاضر در جام جهانی


در قرعه کشی جمعه شب گروهبندی جام جهانی در کيپ تاون آفريقای جنوبی ۳۲ تيم حاضر در جام جهانی ۲۰۱۰ حريفان مرحله گروهی خود را شناختند.

به گزارش سايت فيفا ۲۰۰ ميليون بيننده سايت تلويزيونی به دو هزار دعوت شده در هال قرعه کشی کيپ تاون پيوستند تا مراسم پرزرق و برق قرعه کشی را به تماشا بنشينند.

در پايان اين مراسم هيجان انگيز نتيجه قرعه کشی به اين ترتيب مشخص شد:

گروه اول: آفريقای جنوبی، مکزيک، اروگوئه و فرانسه.

گروه دوم: آرژانتين، نيجريه، کره جنوبی و يونان.

گروه سوم: انگلستان، آمريکا، الجزاير و اسلوونی.

گروه چهارم: آلمان، استراليا، صربستان و غنا.

گروه پنجم: هلند، دانمارک، ژاپن و کامرون.

گروه ششم: ايتاليا، پاراگوئه، نيوزيلند و اسلواکی.

گروه هفتم: برزيل، کره جنوبی، ساحل عاج و پرتغال.

گروه هشتم: اسپانيا، سوييس، هوندوراس و شيلی.

در مراسم قرعه کشی بزرگان ورزش آفريقا و جهان مانند هايله گبرسه لاسه دونده، جان اسميت ستاره راگبی، ماکهايا کريکت باز، ماتيو بوث و سيمپهايو دلودو، بازيکنان فوتبال آمريکايی شرکت داشتند.

ديويد بکهام انگليسی هم چهره شاخص جهان فوتبال در اين قرعه کشی بود. اما اوج اين نمايش همان مشخص شدن نتيجه قرعه کشی بود که در هر کشور حاضر در جام جهانی آينده واکنشی متفاوت و ويژه خود داشت.

مسابقه گشايش جام جهانی در روز ۱۱ ژوئن بين آفريقای جنوبی ميزبان و مکزيک خواهد بود. از برخورد های جالب مرحله گروهی مسابقه تيم های انگليس و آمريکا در روز ۱۲ ژوئن است. اين مسابقه يادآور مسابقه ای تاريخی در جام جهانی ۱۹۵۰ برزيل است که آمريکا يک بر صفر برنده آن بود!

اما برای فابيو کاپه لو و باب بردلی، سرمربيان اين دو تيم اين انديشه هم انکار ناپذير سعی دارند که در مسابقه با تيمهای الجزاير و اسلوونی از کابوس شگفتی حريفان بگريزند.

به عقيده صاحب نظران گروه مرگ در جايی است که تيمهای برزيل، کره جنوبی، ساحل عاج و پرتغال همگروه هستند.

گرچه تاريخ و محل ۴۸ مسابقه مقدماتی مشخص شد، اما ساعت برگزاری آنها به زودی اعلام خواهد شد.
نلسون ماندلا رهبر ۹۱ ساله پيشين آفريقای جنوبی در يک نوار ويدئويی به مردم کشورش پيام داد که بايد در ميزبانی بهترين باشند.

XS
SM
MD
LG