لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۴۶
مجله آمریکایی «فوربز» فهرست مهمترين يا پر قدرت ترين زنان جهان را منتشر کرده است. میشل اوباما در مقام اول جای گرفته و به نوشته «فوربز»، لیدی گاگا قدرتمندتر از ننسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکاست.

اوپرا وينفری مجری سرشناس و با سابقه برنامه های تلويزيونی با ثروت دو ميليارد و ۷۰۰ ميليون دلاری در مقام سوم فهرست زنان قدرتمند جهان قرار دارد. اما مجله فوربز علاوه بر دارايی عوامل ديگری را در رده بندی اين فهرست در نظر می گيرد مثل ميزان نفوذ ، جايگاه تصميم گيری و توانايی های اقتصادی و برنامه ريزی.

مقام اول اين فهرست به ميشل همسر باراک اوباما اختصاص دارد. مجله فوربز دارايی های شخصی وی و همسرش را برآورد نکرده ولی بودجه کشور آمريکا که رقم آن سه تريليون و ۵۰۰ ميليارد دلار است را به نوعی گستره نفوذ مالی آنها قلمداد کرده است.

ليدی گاگا خواننده موفق و جنجالی آمريکايی در مقام هفتم اين فهرست است. وی در سال گذشته بيش از ۶۰ ميليون دلار درآمد داشته و به نوشته مجله فوربز او به تنهايی موسيقی و فرهنگ موسيقی پاپ را کاملا متحول کرده است. خواننده بعدی در اين فهرست بيانسه است که با درآمد ۸۷ ميليون دلاری در مقام نهم اين فهرست قرار دارد.

ننسی پلوسی، رئيس مجلس نمايندگان آمريکا، در فهرست زنان قدرتمند جهان در رده يازدهم قرار دارد. مجله فوربز مثل ميشل و باراک اوباما بدون ذکر ثروت و دارايی شخصی وی دامنه اختيارات و قدرت مالی ننسی پلوسی را بودجه کشور آمريکا ذکر کرده است.

مجله فوربز سارا پيلين نامزد سابق معاونت رياست جمهوری از سوی حزب جمهوريخواه آمريکا را در مقام شانزدهم قرار داده است. اما برخلاف بسياری ديگر از اسامی موجود در اين فهرست خانم پيلين نه به خاطر دارايی مالی بلکه به خاطر فعاليت های سياسی و روابط عمومی گسترده خود جزو زنان نيرومند تشخيص داده شده است.

وی هم اکنون روی شبکه اجتماعی فيس بوک بيش از دو ميليون دوست دارد و اگر نام وی را در وب سايت های جستجوگر وارد کنيد بيش از ۴۴ ميليون پاسخ دريافت خواهيد کرد.

شخصيت های رسانه ای و هنرپيشه های ديگر که در اين فهرست قرار دارند عبارتند از آنجلينا جولی در مقام ۲۱ و مدونا در مقام ۲۹ قرار گرفته اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG