لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ تهران ۰۸:۰۲

کشته شدن چهار عضو سپاه در اثر «سانحه هوایی» در شمال غربی ایران


به گزارش، سپاه نیوز، سایت خبری روابط عمومی سپاه، چهار تن از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، شنبه چهارم شهریور ماه، بر اثر «سانحه هوايی» در سردشت در شمال غربی ایران کشته شدند.

روابط عمومی قرارگاه «حمزه سيدالشهدا» در اطلاعيه ای اعلام کرد: «صبح امروز (شنبه مورخ ۴/۶/۹۱) يک فروند هلیکوپتر متعلق به قرارگاه حمزه سيدالشهدادر حال انجام مأموريت در منطقه مرزی سردشت ، در آستانه فرود و به علت نقص فنی دچار سانحه شد.»

طبق این اطلاعیه، در اين «سانحه» ۳ تن از کادر پروازی همراه با يکی از پاسداران قرارگاه حمزه سيدالشهدا جان باختند. سپاه پاسداران توضيح بيشتری در مورد ماموريت پاسداران کشته شده نداده است.

خبرگزاری فرانسه، با انتشار اين خبر نوشت که در اواسط سال ۲۰۱۱ نيروهای سپاه، دست به عمليات نظامی گسترده ای عليه گروه پژاک در مناطق مرزی با عراق زد.

نقطه مرزی سردشت در سال های گذشته صحنه درگيری های سپاه پاسداران و نیروهای شبه نظامی پژاک بوده است.

سپاه پاسداران اواسط سال ۱۳۹۰ در بيانيه ای اعلام کرد، در عملياتی توانسته است مقر اصلی آنچه که «اشرار و تروريست ها» در نقطه مرزی سردشت خوانده، را تصرف کرده و نيروهای سپاه در اين منطقه مستقر شدند.

پژاک یا حزب حيات آزاد کردستان طی سال‌های اخير عمليات مسلحانه‌ای را در مناطق مرزی ايران انجام داده است و در مقابل سپاه پاسداران نيز عملات تلافی‌جويانه‌ای را در پی گرفته است.

ايران و آمريکا حزب حيات آزاد کردستان را به عنوان گروهی تروريستی می‌‌شناسند.

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG