لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۱۰

اژدهای رولند جافی در انتظار گل‌شیفته فراهانی


گل‌شيفته فراهانی بر فرش قرمز در نیویورک برای فیلم مجموعه دروغ‌ها
گل‌شيفته فراهانی، ستاره ۲۵ ساله سينمای ايران، قرار است در فيلم جديد رولند جافی، کارگردان صاحب‌نام هالیوود، به نام «اژدها چشم‌انتظار شماست» نقش‌آفرينی کند.

خانم فراهانی در اين فيلم در نقش ليلا هنرنمايی می‌کند و داستان فيلم مربوط به جنگ داخلی اسپانياست.

در اين فيلم خبرنگار جوانی در مورد يکی از دوستان پدرش که قرار است از سوی کليسای کاتوليک تقديس شود تحقيق می‌کند.

اين خبرنگار پی می‌برد که بين پدرش و دوست وی رابطه بسيار پيچيده و مخربی وجود داشته که از زمان کودکی آغاز و تا جنگ داخلی اسپانيا ادامه می‌يابد.

رولند جافی که در انگلستان متولد شده همکاری‌های متعددی با تلویزیون این کشور داشته است.

سايت «سينما ما» نيز در اين مورد می‌نويسد که اين فيلم در مرحله پيش‌توليد قرار دارد و اکران‌اش برای سال ۲۰۱۰ برنامه‌ريزی شده است.

مهم‌ترين آثار جافی در مقام کارگردان فيلم‌های «میسیون» (با بازی رابرت دنيرو و جرمی آيرونز) و همچنين تريلر سياسی «کشتزارهای مرگ» است که هينگ اس نگور برای بازی در اين فيلم توانست جايزه اسکار بهترين بازيگر نقش مکمل مرد را بگيرد.

پیشتر گل‌شيفته فراهانی به خاطر بازی در فيلم مجموعه دروغ‌ها، ساخته ريدلی اسکات، در کنار لئوناردو دی‌کاپريو، ستاره هاليوود، خشم گروهی از اصول‌گرايان را در دولت ايران برانگيخت.

آتش اين خشم زمانی بيشتر شد که گل‌شيفته فراهانی در شب اولين نمايش «مجموعه دروغ‌ها» در نيويورک در پاييز گذشته بدون حجاب بر فرش قرمز در کنار ديگر بازيگران اين فيلم، لئوناردو دی‌کاپريو و راسل کرو، ظاهر شد.

در فيلم ريدلی اسکات، گل‌شيفته فراهانی در نقش پرستاری بازی می‌کند که مورد توجه راجر با بازی دی‌کاپريو قرار می‌گيرد، اما به راجر می‌گويد که بايد با خانواده‌اش در مورد او صحبت کند و در تمام طول فيلم حتی با او دست هم نمی‌دهد.

گل‌شيفته فراهانی همچنين در فيلم «درباره الی» اصغر فرهادی نقش آفرينی کرده است. اين فيلم جايزه خرس نقره‌ای برلين را از آن خود کرد.
XS
SM
MD
LG