لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۶:۱۹

راه جديد جستجو در گوگل، بدون نياز به تايپ کردن


شرکت گوگل در پی ارائه روش های جديد و سريع تری برای جستجو در اين وب سايت است که کاربران از طريق صبحت و يا قراردادن يک تصوير در ستون جستجو می توانند با سرعت بيشتر و بدون اينکه حتی لازم باشد عنوان آن را تايپ کنند، مطالب مورد نظر خود را جستجو کنند.

علاوه بر اين وب سايت جستجو گر گوگل ظرف دو تا پنج ثانيه وب سايتی را که حدس می زند هر کاربری در جستجوی آن است پيش بينی کرده و در اختيار وی قرار می دهد.

به نوشته روزنامه « نيويورک تايمز» مقامات شرکت گوگل در بيانيه ای که به اين مناسبت منتشر شده می گويند:« جستجو، فعاليت اصلی وب سايت گوگل است و سرمايه گذاری و بهبود اين نوع خدمات برای کاربران ادامه خواهد يافت.»

شرکت گوگل در گذشته امکان جستجو از طريق دادن عناوين به صورت صوتی به تلفن های موبايل را ارائه کرده بود. اين شرکت اکنون همين امکان را برای کاربرانی فراهم کرده است که از ابزار مرورگر «کروم» در کامپيوترهای خود استفاده می کنند.

در رونمايی اين ابزار جديد مسئولان گوگل با نمايش کارايی آن نشان دادند که تشخيص کلمات، حتی در مواردی که شباهت های فراوانی در نحوه بيان وجود دارد، به خوبی صورت می گيرد.

روش جديد ديگر برای سرعت بخشيدن به جستجو برای کاربرانی که از مرورگر « کروم » استفاده می کنند قرار دادن يک تصوير در ستون جستجو است. به عنوان مثال برای يافتن نام يک شهر يا کشور و يا اطلاعاتی در مورد آنها، می توان با قرار دادن يک تصوير ، عکس و يا پرچم درستون جستجو اطلاعات لازم را بدست آورد.

روزنامه « نيويورک تايمز» يادآوری می کند که روش ديگری که گوگل برای سرعت دادن به جستجوی کاربران ارائه داده است، پيش بينی در مورد احتمالات جستجوی هر کاربر جداگانه است.

به اين ترتيب که گوگل از پيش مواردی از اين وب سايت ها را در صف انتظار قرار می دهد و به محض اينکه هر کاربری جستجويی را آغاز می کند گوگل ظرف مدت کوتاهی بين دو تا پنج ثانيه، وب سايت مورد نظر وی را می يابد.
اين بخش از ابزارهای جستجو گر پر سرعت گوگل از هفته جاری در نسخه « بتا » از مرورگر « کروم» قابل دريافت خواهد شد.

در عين حال مختصات فنی اين ابزار در اختيار بازار محصولات کامپيوتری قرار داده شده و ساير مرورگرها نيز می توانند آن را در نسخه های جديد خود ادغام کنند.

روزنامه « نيويورک تايمز» در پايان می نويسد که خدمات جستجو گر برای تلفن های موبايل در ماههای اخير به سرعت در حال گسترش بوده و بسياری از کاربران در ساعات ناهار، شب ها و روزهای آخر هفته که به کامپيوتر خود دسترسی ندارد ، از اين خدمات استفاده می کنند.
XS
SM
MD
LG