لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۲۸

رکورد داران جديد «گينس»؛ از ناخن های شش متری تا توئيتر ليدی گاگا


کريس والتون

رکوردهای جهانی گينس (Guinness World Records) کتابی مرجع و دارای مجموعه‌ای از رکوردهای بين‌المللی است. اين رکوردها شامل دستاوردهای انسان و پديده‌های طبيعی هستند.

سايت انگليسی گاردين رکورداران جديد کتاب گينس را منتشر کرده است: از کريس والتون با ناخن های شش متری تا ليدی گاگا که بيشترين هواداران را در توئيتر دارد.

لیدی گاگا

۱ - « شانل تپر» از کاليفرنيای آمريکا، طولانی ترين زبان را در دنيا دارد. طول آن از نوک زبان تا لب بالائی او ۹ سانتيمتر و ۷۵ ميليمتر است.

۲ - «کريس والتون» معروف به « دوشز» ناخن های بلند خود را نمايش می دهد که در مجموع طول آنها ۶ متر است. او ۱۸ سال ناخن های خود را کوتاه نکرده است.

۳ - « راب هال» از شهر دورچستر در انگلستان، صاحب مفتخر بزرگترين مجموعه آدم آهنی های اسباب بازی است. او ۵۷۱ مورد از اين اسباب بازی ها دارد.

۴ – سريال تلوزيونی « هاووس» که در مورد ماجراهای يک بيمارستان است، هم اکنون با قريب ۸۲ ميليون بيننده در ۶۶ کشور جهان پر بيننده ترين برنامه است.

هیوگ لوری،هنرپیشه نقش دکتر هاووس

۵ – پر شمار ترين طناب بازی سگ ها روی يک طناب که ۱۳ سگ را شامل می شود، نتيجه کار دو تن از کارکنان سيرک «ون ون» در ژاپن است.

۶ - « ليدی گا گا» خواننده معروف آمريکائی، دارنده رکورد پرشمارترين طرفداران روی شبکه توئيتر است.

۱۳ ميليون و ۵۰۰ هزار نفر عضو توئيتر ليد گاگا هستند.

۷ - « آدله» خواننده انگليسی، با آلبومی که ۱۱ هفته پی در پی در صدر جدول پرفروش ترين ها بود، در اين زمينه رکورد خوانندگان زن را در بريتانيا از آن خود کرد.

۸ - « راجر آلسوپ» ۷۰ ساله که در شهر ساحلی « دوور» در جنوب شرقی انگلستان زندگی می کند، کهنسال ترين مردی است که طول کانال «مانش» را شنا کرده است.

۹ - « ايوين دوگاس» اهل نيو اورلئان، صاحب مفتخر بزرگترين مدل موی « افرو» طبيعی در جهان است که محيط آن بيش از ۱۳۰ سانتيمتر است.

۱۰ – يک کاميون آتش نشانی دهه ۱۹۴۰ ميلادی که به صورت يک کليسای کوچک بازسازی شده و « ساقدوش» ناميده می شود، با سرعتی بيشتر از ۱۰۰ کيلومتر در ساعت، سريعترين کليسای مخصوص ازدواج در جهان است.

دیدن نظرات (۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG