لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۸:۵۶

هواپیماربایان هواپیمای ترکیه تسلیم شدند


دو هواپیماربا که هواپیمای متعلق به شرکت « اطلس جت » ترکیه را روز شنبه ربوده بودند خود را تسلیم مقامات ترکیه کردند.

دو هواپیماربا که هواپیمای متعلق به شرکت « اطلس جت » ترکیه را که از جزيره قبرس به سوی استانبول در پرواز بود، روز شنبه ربوده بودند خود را تسلیم مقامات ترکیه کردند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه هواپیماربایان از عمل خویش اظهار پشیمانی کردند و گفتند می خواستند به ایران بروند.


خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از وزیر حمل و نقل ترکیه گزارش داد که یکی از هواپیماربایان اهل ترکیه و همکاری او یک فلسطینی با پاسپورت سوری است.


این هواپیما که حامل 136 مسافر و شش خدمه بود و از جزیره قبرس به سوی استانبول در پرواز بود، بامداد روز شنبه ربوده شد.


دو هواپیماربا گفته بودند که اعضای گروه القاعده هستند و تهدید کردند که اگر خواسته هایشان برآوده نشود، هواپیما را منفجر کنند.


تونکای دوگانر مدیر شرکت هواپیما یی «اطلس جت» گفت که هواپیما ربایان خواستار رفتن به تهران شده بودند، ولی خلبان هواپیما به آنها گفته بود که برای این کار احتیاج به سوختگیری دارد و به طور اضطراری در فرودگاه آنتالیا در ترکیه فرود آمد.


زمانی که این هواپیما در فرودگاه آنتالیا فرود آمد، گروه بزرگی از مسافران با شکستن در پشتی هواپیما موفق به فرار شدند و تنها شش تن در گروگان هواپیماربایان باقی ماندند. تلویزیون ان تی وی ترکیه به طور مستقیم صحنه های فرار مسافران را پخش کرد.


یکی از مسافران به ان تی وی گفت: «هواپیماربایان به زبان عربی با یکدیگر صحبت می کردند. برخی اوقات نیز انگلیسی حرف می زدند و چند کلمه ای بیشتر ترکی نمی دانستند. آنها تهدید می کردند که با خود بمب دارند و می خواهند به سوریه بروند.


XS
SM
MD
LG