لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۵۰

لِرين فرانکو، ملکه زيبايی سابق و «جذاب ترين» بانوی المپيک لندن


لِرين فرانکو

می گويند «لِرين فرانکو»، ورزشکار تيم اعزامی از کشور پاراگوئه در رشته پرتاب نيزه زيبايی و صداقت را تؤامان دارد! اين بانوی شرکت کننده در مسابقات المپيک لندن خود نيز پذيرفته که شانس او برای کسب عنوان «جذاب ترين زن حاضر در المپيک» به مراتب بيشتر از دريافت مدالی زرين برای کشورش است.

سايت «ياهو» در گزارشی می نويسد، اين روزها نام «لرين فرانکو»، در موتور جستجوگر ياهو، دومين ترکيب پرطرفدار در ميان کاربران اين سايت بوده، فرانکو از اين جهت تنها در جايگاهی بعد از «مايکل فلپس»، شناگر آمريکايی در بازی های ۲۰۰۸ پکن ايستاده و در همين حال مجلات مخصوص آقايان به کرات اين بانوی قهرمان بی مدال المپيک را به عنوان «جذاب ترين شرکت کننده مسابقات المپيک» برگزيده اند.

«لرين فرانکو» در المپيک پکن در رتبه پنجاه و يکم ايستاد و به رغم بهبود وضعيت فنی اش در طول چهار سال گذشته انتظار نمی رود در ميان بيست نفر اول اين سری رقابت ها جايی داشته باشد.

اما هرچه اقبال فرانکو در کسب مدال بی فروغ باشد، صداقت و زيبايی اين ورزشکار جوان، او را به چهره محبوبی در ميان دنبال کنندگان رقابت های المپيک و ورزش دوستان تبديل کرده است.

«لرين فرانکو» خود درباره جايگاه ورزشی اش می گويد: «وضعيت من با بيشتر ديگر ورزشکاران رشته پرتاب نيزه تفاوت دارد... من فقط ورزشکار نيستم. بايد صادق باشم و [اذعان کنم که] شغل اصلی من در حيطه رسانه هاست.»
اين پرتاب کننده نيزه پاراگوئه ای در ادامه تأکيد می کند «اگر مردم يک مجله را باز کنند، می توانند تصوير مرا آنجا ببينند. دنيای مُد و کار به عنوان مدل، شغل اصلی من محسوب می شود، وقت زيادی از من می گيرد و البته کمکی که درآمدی کسب کنم. اين را هم بگويم که برايم مايه مباهات است که مردم مرا زيبا می دانند و از اينکه لباس های جديد و مُدهای تازه را بپوشم لذت می برند.»

فرانکو در مراسم افتتاحيه بازی ها که روز جمعه، ۲۷ ژوئيه، برگزار شد شرکت کرد اما تا هفتم ماه اوت، پنجمين روز از رقابت های دو و ميدانی مسابقه ای نخواهد داشت.

سال گذشته، «لرين فرانکو» بهترين پرتاب خود را به طول ۵۵.۶۵ متر در شهر بوينوس آيرس انجام داد، نتيجه ای خوب برای لِرين محبوب اما ۱۷ متر کمتر از رکورد جهانی.

کار و بار فرانکو زمانی سکه شد که عکس او به عنوان مدل مايوی مجله ورزشی معروف «اسپرتس ايلاستريتد» منتشر شد و قرارداد چرب و نرمی هم با شرکت سرشناس «نايک» امضا کرد.

پيشتر و در سال ۲۰۰۶، لرين فرانکو در مسابقات ملکه زيبايی پاراگوئه مقام دوم را به دست آورده بود.

لرين فرانکو درباره انگيزه حضور خود در المپيک لندن می گويد انتظار دريافت مدال ندارد اما «برای من بهترين پاداش همين حضور در المپيک است. به المپيک رسيدن حکم مدال من را دارد.»

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG