لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۳۵

کانون مدافعان حقوق بشر: وزارت حقوق بشر تشکیل دهید


کانون مدافعان حقوق بشر
«کانون مدافعان حقوق بشر» که مقر آن در ايران است اخیرا در بيانيه‌ای مطبوعاتی از داوطلبانی که قصد دارند در انتخابات رياست جمهوری شرکت کنند خواست تا با تدارک معاونتی برای رياست جمهوری در جهت تشکيل وزارتخانه‌ا‌ی با نام «وزارت حقوق بشر»، تلاش کنند.

در بيانيه اين کانون آمده است که «موازين حقوق بشر، ريشه در آموزه‌های دينی به ويژه قرآن مبين دارد و رعايت اين موازين می‌تواند به عنوان سند افتخاری برای هر حکومت- به ويژه حکومت‌هايی که داعيه اجرای احکام دينی را دارند- تلقی شود.»

در پايان اين بيانيه کانون مدافعان حقوق بشر می‌افزايد که «اين نهاد اميدوار است که کليه داوطلبان احراز پست رياست جمهوری که معتقد به آزادی و کرامت انسان هستند پيشنهاد مذکور را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده و با تمام توان برای تحقق آن کوشش کنند.»

مأموران امنيتی و انتظامی ايران، در دی ماه گذشته دفتر کانون مدافعان حقوق بشر در يوسف‌آباد تهران را پلمپ کردند.


کانون مدافعان حقوق بشر با مشارکت خانم شيرين عبادی، برنده ايرانی جايزه صلح نوبل و آقايان محمد سيف‌‌زاده، محمدعلی دادخواه، عبدالفتاح سلطانی و محمد شريف از وکيلان دادگستری فعال در پرونده‌های حقوق بشر در ايران پايه‌گذاری شده است.

فعاليت اين کانون علاوه بر پيگيری موارد نقض حقوق بشر، دفاع از زندانيان سياسی- عقيدتی و نيز حمايت از خانواده زندانيان سياسی را نيز شامل می‌شود.

برخی از اعضای اين کانون نيز ا ممنوع الخروج شده‌اند. عبدالفتاح سلطانی، وکيل دادگستری و از اعضای اين کانون به تازگی اعلام کرد که دادسرای عمومی و انقلاب تهران جلوی صدور گذرنامه برای او را گرفته و وی در اين رابطه به دادگاه شکايت کرده است.
XS
SM
MD
LG