لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ تهران ۱۸:۴۱

فهرست جديد کارلوس کی‌روش ؛ ۸ بازيکن از ذوب آهن


کارلوس کی‌روش

سرمربی تيم ملی فوتبال ايران، اسامی ۱۹ بازيکن را برای حضور در دومين اردوی تدارکاتی تيم ملی فوتبال ايران اعلام کرد.

تيم ملی ايران که با هدايت علی دايی و سپس افشين قطبی، فرصت حضور در جام جهانی ۲۰۱۰ آفريقای جنوبی را از دست داد، اين بار با کادر فنی جديد، مهيای حضور در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزيل در منطقه آسيا می شود.

در اين فهرست، بازيکنان باشگاه‌های فولاد خوزستان، ملوان بندرانزلی و استقلال تهران که بايد در ادامه رقابت های جام حذفی بازی کنند حضور ندارند. از اين سه تيم، جمعاً ۹ بازيکن در دور قبلی تمرينات حضور داشتند.

مانند دور قبلی تمرينات، اين بار هم بازيکنان تيم‌های پرسپوليس و سپاهان دعوت نشده اند. آن ها بعد از مسابقه دو تيم در جام حذفی به اردو فراخوانده می شوند.

اردوی بعدی در تاريخ هشتم تير برگزار خواهد شد. اما در فهرست ۱۹ نفره کی روش، ذوب آهن اصفهان که امسال هم درخشش خوبی در جام باشگاه های آسيا و ليگ برتر ايران داشت، با ۸ بازيکن رکورددار است. اتفاقی که در سال ها و دهه های گذشته، همواره برای پرسپوليس و استقلال تهران رخ می داد.

اين بازيکنان به تمرينات ۳ روزه تيم ملی که از دهم تا دوازدهم خرداد برگزار خواهد شد فراخوانده شده اند. اردوی که کارلوس کی روش علت برپايی اش را شناسايی دقيق‌تر بازيکنان از مربيان و شناخت متقابل کادر فنی از آن ها عنوان کرده است.

دعوت شدن فقط يک دروازه بان، از نکات جالب اين فهرست است. فهرست ۱۹ نفره کی روش به شرح زير است.

*شهاب گردان، محمدباقر صادقی، فرشيد طالبی، سيدمحمد حسينی، حسين ماهينی، محمد قاضی، قاسم حدادی فر و محمدرضا خلعتبری(همگی از ذوب آهن اصفهان)
*محمد نصرتی، محمد ابراهيمی و آندرانيک تيموريان (تراکتورسازی تبريز)
*قاسم دهنوی، مصطفی سيفی و مهرداد پولادی(مس کرمان)
*ميثم بائو و سعيد دقيقی (شهرداری تبريز)
*علی کريمی(شالکه آلمان)
*ميلاد زنيدپور و محمد غلامی (استيل‌آذين)

خط خورده ها

در اولين فهرست کی روش، ۲۸ بازيکن حضور داشتند. عباس محمدی دروازه بان تراکتورسازی تبريز از جمله نفراتی است که به اردوی دوم دعوت نشده.
حسن رودباريان و بهادر عبدی از راه آهن ری نيز که در اردوی نخست حضور داشتند، از جلب نظر سرمربی پرتغالی تيم ملی ايران برای فراخوانی مجدد بازمانده اند.

عباس محمدرضايی (سايپای البرز)، مرتضی کاشی (صبا قم)، روح الله عرب (صنعت نفت آبادان)، عبدالله کرمی (شاهين بوشهر) نيز به رغم دعوت به اردوی اول، جايی در اردوی دوم نخواهند داشت.

ابراهيم ميرزاپور سنگربان تيم سقوط کرده پيکان قزوين نيز به اردوی دوم دعوت نشده تا شهاب گردان، تنها دروازه بان دور جديد تمرينات تيم ملی فوتبال ايران باشد.

از ۲۸ بازيکن اردوی قبلی، ۱۱ بازيکن مجدداً دعوت شده اند تا در کنار ۸ بازيکن ذوب آهن، فهرست ۱۹ را تشکيل دهند.

چرا مجيدی و نکونام دعوت نشدند؟

سرمربی تيم ملی فوتبال ايران در پاسخ به اين سوال که چرا به رغم درخشش چشمگير فرهاد مجيدی در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا، نامی از او در بين دعوت شدگان اردوی اول وجود نداشت، گفت: هرگاه فرهاد مجيدی و يا هر بازيکن ديگری که از حضور در تيم ملی خداحافظی کرده‌اند، برای حضور دوباره اعلام آمادگی کنند، کادر فنی می‌تواند به آن ها فرصت بدهد.

کی روش همچنين از نمايش بازيکنان در اولين اردوی تيم ملی ابراز رضايت کرد و گفت: "آن‌ها حرفه‌ای عمل کردند و سعی کردند دستورات و برنامه های کادر فنی را اجرا کنند."

کی‌روش درباره دعوت نشدن جواد نکونام گفت: "بازی‌های تيم نکونام هنوز تمام نشده است و اين بازيکن نسبت به تيمش تعهد دارد. اما در مورد فرهاد مجيدی، اين بازيکن از تيم ملی خداحافظی کرده است و ما بايد به تصميم او احترام بگذاريم اما علی کريمی اعلام کرد حاضر است در تيم ملی بازی کند."
کی روش تاکيد که مجيدی اگر بخواهد در تيم ملی باشد بايد اعلام آمادگی کند تا کادر فنی نيز او را مد نظر قرار دهد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG