لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۲:۱۶

آيا ميز دو نفره ای برای تهران و واشينگتن چيده خواهد شد؟


«عشق و نفرت» شايد بهترين توصيفی باشد که بتوان برای رابطه تهران – واشينگتن در تاريخ معاصر به کار برد؛ رابطه ای سرشار از قرابت ها و دوری ها، صميميت ها و خصومت ها، و زخم خورده از رويدادهايی که گاه تغييراتی بنيادين را در سياست کلان هر دو کشور ايران و آمريکا به دنبال داشته است. و حالا با سر کار آمدن دولت حسن روحانی – دولتی که خود را «اعتدال گرا» لقب داده – و با برچيده شدن تدريجی تابوی سنتی در زمينه احتمال مذاکره مستقيم با آمريکا، بسياری از چشم ها به دنبال گام هايی است که می تواند از هر دو سو برداشته شود.

please wait

No media source currently available

0:00 0:54:38 0:00
لینک مستقیم

آيا حسن روحانی که يکی از کليدی ترين شعارهای انتخاباتی اش، بهبود روابط بين المللی ايران بود، و حتی به روشنی می گفت: «آمريکايی ها کدخدا هستند پس اگر با کدخدا ببنديم راحت تر هستيم»، می تواند کينه سه دهه ای را بدل به ارتباطی عملگرايانه با هدف ارتقای سطح روابط دوجانبه کند؟

آيا سرانجام ميزی خواهد بود که در يک سويش مقام بلندپايه ايرانی باشد، و در سوی ديگر، همتای آمريکايی؟

اين هفته برنامه زنده راديويی «ساعت ششم» ميزبان حسين عليزاده ديپلمات سابق در هلسينکی بود تا در همراهی تماس های مستقيم مخاطبان راديوفردا، به چشم انداز روابط تهران – واشينگتن بپردازيم.
  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG