لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۱۷
اگر چه دولت های آمريکا و ايران در بسياری از مسائل سياسی با يکديگر اختلاف های عميق دارند، ولی دستکم در عرصه ورزش کشتی در يک جبهه واحد در برابر کميته جهانی المپيک قرار گرفته اند.

برای نشان دادن اين اتحاد نيز علاوه بر تلاش های مشترک در سطح رسمی، ديدارهای دوستانه ای نيز تدارک ديده شده که روز يکشنبه بيست نهم ارديبهشت ماه، نوزدهم ماه می آينده با عنوان «متحد برای کشتی» در لوس آنجلس ايالت کاليفرنيا انجام خواهد شد و طی آن کشتی گيران جوان ايرانی و آمريکايی به رقابتی دوستانه با يکديگر خواهند پرداخت.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00
لینک مستقیم

ديدار ماه آينده کشتی گيران در چهارچوب ماه جهانی کشتی صورت می گيرد که اخيرا توسط فدراسيون جهانی کشتی اعلام شده است.

اين اقدام در واقع واکنشی به تصميم کميته بين المللی المپيک است که حدود دو ماه پيش ورزش کشتی را از فهرست ورزش های اصلی سال ۲۰۲۰ ميلادی حذف کرد.

البته اين تصميم هنوز نهايی نشده و به نشست اعضای کميته بين المللی المپيک در ماه سپتامبر آينده موکول شده است.

به گزارش گلوبال پست، ريچارد بندر، مدير مسئول ورزش کشتی ايالات متحده آمريکا ضمن اظهار نظر در مورد ديدار آينده کشتی گيران ايران و آمريکا می گويد : اين يک فرصت هيجان انگيز برای ورزش کشتی است تا به دنيا نشان دهد که قادر است کشورهايی با پيشينه های گوناگون سياسی، فرهنگی و جغرافيايی را به يکديگر نزديک کند.

پيش از رقابت های دوستانه کشتی گيران ايران و آمريکا در لوس آنجلس ، رقابت های ديگری با شرکت کشتی گيران ايران ، آمريکا و روسيه برگزار خواهد شد.

محل و تاريخ اين رقابت ها نيز پانزدهم ماه می آينده- ۲۵ ارديبهشت ماه سال جاری- در سالن مجلل موسوم به ايستگاه مرکزی نيويورک اعلام شده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG