لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۴۹

کمیته «تهران ۲۰۰۷» قصد سفر به ایران دارد


کميته «تهران ۲۰۰۷» که در ایتالیا تشکیل شده از دانشجویان ایرانی حمایت می کند.

کميته «تهران ۲۰۰۷» که در حمايت از تظاهرات دانشجويان اميرکبير و در جريان بازديد محمود احمدی نژاد در ایتالیا تشکيل شد، در نظر دارد هياتی را برای ملاقات با نهادهای دانشجويی به جمهوری اسلامی ايران اعزام کند.


کميته «تهران ۲۰۰۷» بلافاصله پس از انتشار خبر دستگيری بابک زمانيان قائم مقام روابط عمومی انجمن اسلامی دانشجويان اميرکبير تهران در بيانيه ای که منتشر ساخت، آزادی فوری و بدون قيد و شرط او را خواستار شد.


اين کميته که نمايندگان ۲۲ سازمان دانشجويی و جوانان ايتاليايی از طيف چپ تا راست را در برمی گيرد، اخيرا نيز پايگاهی اينترنتی به زبان ايتاليايی برای حمايت از دانشجويان دانشگاه های ايران و اخبار مبارزات آنها به راه انداخته است.

لئوناردو يکی از فعالان کميته «تهران ۲۰۰۷» در گفت و گو با راديو فردا می گويد «اخباری که از ايران می رسند بسيار نگران کننده هستند. دستگيری بابک زمانيان يکی از فعالان جنبش دانشجويی پلی تکنيک تهران تنها به دليل چند مصاحبه با رسانه های ايرانی و بين المللی، حکايت از نگرانی شديد حکومت محمود احمدی نژاد از رشد جنبش دانشجويی دارد.»

اين فعال دانشجويی ايتاليايی در ادامه می افزايد «تشديد فشار بر دانشجويان و اوج گرفتن مبارزات در دانشگاه های سراسر ايران، از شمال تا جنوب عکس العمل جوانان به برنامه های سرکوب گرانه حکومت است.


به گفته وی « اگرچه دانشجويان دانشگاه شيراز موفق شدند با تظاهرات گسترده شان مسئولان دانشگاه را مجبور به عقب نشينی کنند، وليکن بيم آن می رود که دولت محمود احمدی نژاد در صدد است که جنبش های دانشجويی و زنان را مجبور به پرداخت بهای اين انزوا کند.»


در ادامه اين گفت و گو لئوناردو به نمايندگی از کميته «تهران ۲۰۰۷» می گويد «همبستگی ما با دانشجويان ايران امری تشريفاتی نيست، بلکه ما دانشجويان ايتاليا وظيفه خود می دانيم صدای جنبش دموکراتيک دانشجويات ايران را به گوش افکار عمومی کشورمان برسانيم.»


اين فعال دانشجويی در خاتمه می گويد «از جمله برنامه های کميته«تهران ۲۰۰۷» اعزام هياتی به جمهوری اسلامی ايران برای ملاقات با سازمان های دانشجويی است و همزمان در نظر دارد در دانشگاه های ايتاليا جلساتی را با حضور نمايندگان دانشجويی ايران برگزار سازد.


XS
SM
MD
LG