لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۲۲

دانشجویان آمریکایی به جنگ فرهنگ مافیایی می روند


در سراسر جهان نام جزيره بسيار زيبای سيسيل در جنوب ايتاليا با آفتاب، دريا ويا پرتغال و ليمو متعارف نيست، بلکه به محض اينکه نام اين جزيره به زبان آورده شود، همه به مافيا می انديشند.

گروهی از دانشجويان آمريکايی برای کار در مزارعی که به گروه های مافيايی تعلق داشتند و توسط دولت ايتاليا مصادره شدند به جزيره سيسيل سفر کردند.


در سراسر جهان نام جزيره بسيار زيبای سيسيل در جنوب ايتاليا با آفتاب، دريا ويا پرتغال و ليمو متعارف نيست، بلکه به محض اينکه نام اين جزيره به زبان آورده شود، همه به مافيا می انديشند.


۴۵ دانشجو از ۳۰۰ دانشجوی دانشگاه سيراکوز آمريکا، در پاسخ به اين پرسش، با شنيدن نام جزيره سيسيل اولين مفهومی که به ذهنشان رسيد مافيا بود.


باربارا ديميلينگ مدير شعبه دانشگاه سيراکوز در شهر فلورانس ايتاليا برنامه ای را طراحی کرده است که برمبنای آن هر سال ۳۰۰ دانشجوی آمريکايی برای کار در مزارعی که زمانی به گروه های مافيايی تعلق داشتند و سپس توسط دولت ايتاليا شناسايی و مصادره شدند، به سيسيل سفر خواهند کرد

اولين گروه از اين ۳۰۰ دانشجوی آمريکايی در اين روزها در جزيره سيسيل به سر می برند. هدف از اين سفراستفاده از آب و هوای گرم سيسيل، بهره بردن از دريای بسيار زيبايش و يا ديدار از بناهای تاريخی اين جزيره که از دوران امپراطوری رم و يا حضور اعراب به جای مانده اند، نيست.


اين دانشجويان در چارچوب برنامه ای گسترده برای توسعه فرهنگ مبارزه با مافيا و تبهکاران سازمان دهی شده به اين جزيره سفر کرده اند.


باربارا ديميلينگ مدير شعبه دانشگاه سيراکوز در شهر فلورانس ايتاليا برنامه ای را طراحی کرده است که برمبنای آن هر سال ۳۰۰ دانشجوی آمريکايی برای کار در مزارعی که زمانی به گروه های مافيايی تعلق داشتند و سپس توسط دولت ايتاليا شناسايی و مصادره شدند، به سيسيل سفر خواهند کرد.


دولت ايتاليا اين مزارع را در اختيار سازمان های غير دولتی قرار داده است تا با به کار انداختن آنها، نه تنها فرهنگ مبارزه با مافيا را توسعه دهند بلکه درآمد حاصله را نيز در زمينه هايی چون مبارزه با اعتياد به مواد مخدر و يا کمک به خانواده های قربانيان مافيا سرمايه گذاری کنند.


اولين گروه ۱۲ نفری دانشجويان آمريکايی در شهر کورلئونه که پايتخت مافيا به حساب می آيد و آخرين پدرخوانده برناردو پروونزانو درآن دستگير شد، مستقر شده اند تا به عنوان داوطلب در يکی از اين مزارع که امروز به صورت تعاونی اداره می شود سرگرم زراعت شوند.


محصولات مزارع تعاونی که زمانی بخشی از امپراطوری مافيايی بودند، از پاييز گذشته در مغازه ای در قلب پايتخت ايتاليا، در نزديکی کوليزه، نماد شهر رم به فروش می رسند.


محصولات ارائه شده در اين مغازه چون شراب، روغن زيتون، حبوبات و ديگر محصولات کشاورزی عمدتا توسط جهانگردان خريداری می شوند.


يکی از گردانندگان تعاونی هايی که در مزارع سابق مافيايی مستقر شده اند گفت هر بطری شرابی که جهانگردان خارجی با خود به کشورشان ببرند، قدمی در راه گسترش فرهنگ ضد مافيايی در جهان است.


XS
SM
MD
LG