لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۲۰

کارگردان «تایتانیک» مدعی کشف قبر مسیح شد


«سميچا جاکوبوویچی» فيلم ساز کانادایی، که کارگردانی فیلم « قبر گمشده عیسی» است.

فيلمسازان و پژوهشگران یک فیلم مستند روز دوشنبه، هفتم اسفند ماه، اعلام کردند: دو جعبه سنگی در اختيار دارند که احتمالا حاوی استخوان های عيسی مسيح و مريم مجدليه است.


سازندگان فیلم مستندی به نام «قبر گمشده عیسی» که از کانال« ديسکاوری» پخش شد می گویند: به اندازه کافی شواهدی را دراختیار دارند که ثابت می کند عيسی مسيح با مريم مجدليه ازدواج کرده و صاحب يک فرزند به نام يهودا شده است.


اين ادعا اصول عقايد مسيحيت را که طبق آن عيسی مسيح دفن نشده و به آسمان صعود کرده است را زير سوال می برد.


به گزارش آسوشيتدپرس، «جيمز کامرون» توليد کننده اين فيلم که خالق فيلم های موفقی از جمله «ترميناتور» و «تايتانيک» بوده، می گويد اين قبر در سال ۱۹۸۰ کشف شد و می تواند حاوی استخوان های عيسی باشد.


به گفته «سميچا جاکوبوویچی» فيلم ساز کانادایی که اين فيلم مستند را کارگردانی کرده است، نام های عيسی، مريم، متی، جوزف و مريم مجدليه و يهودا پسر عيسی بر روی در اين جعبه های سنگی حک شده است. به گفته تهیه کنند گان این فیلم، این اسامی نام اعضای خانواده مسیح است.


به نوشته نيويورک تايمز، اين کشف از سوی بسياری از باستانشناسان با شک و ترديد مواجه شده است.


از سوی دیگر خبرگزاری فرانسه گزارش داد که آرون برودی، از باستاشناسان و پژوهشگران مدير دانشکده «پاسفيک مذهب» می گوید که وجود اين گونه قبرها در منطقه معمول بودند.


آموس کلونر، استاد باستاشناسی در اسراييل که در مورد اين قبر ده سال پيش تحقيق کرده می گويد: هيچ مدرکی وجود ندارد که بگوييم اين قبر عيسی مسيح است.


وی می گويد که اين يک قبر عادی در قرن اول ميلادی است و تشابه اسامی نیز تصادفی است.


اين استاد باستانشناسی می گويد: از کجا معلوم که ماريا همان مجدليه است و يهودا اسم پسر عيسی باشد.


وی می افزايد اين اسامی در آن زمان بسیار معمول بودند.


چند سال پیش کتابی پرفروش با عنوان «کد داونچی» به بازار آمد که محور اصلی آن بر ازدواج عيسی و مريم مجدليه استوار بود.


اين کتاب در محافل مسیحیت بسیار جنجال ساز شد چرا که بر اساس اعتقادات مسيحيان، عيسی با کسی ازدواج نکرده و پس از مصلوب شدن نیز جسم و روح وی به آسمان پرواز کرده است.


XS
SM
MD
LG