لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۱:۵۵

بررسی روزنامه های صبح چهارشنبه ایران


روزنامه ابرار تيتر اول خود را به جنجال سئوالات توهين آميز وزارت آموزش و پرورش نسبت به پيامبر اسلام اختصاص داد و خطاب به محمود فرشيدی نوشته «اينجا مرکز اسلام است، نه دانمارک.»

روزنامه قدس از تحريم واردات دستگاه «ام آر آی» به دليل مصارف دو گانه خبر داد. به نوشته اين روزنامه، منابع تجاری در بندر خرمشهر تحريم واردات دستگاه های پزشکی «ام آر آی» به ايران را تاييد کردند.


قدس به نقل از نماينده يک شرکت معتبر ژاپنی در ايران نوشت که اين دستگاه ها به دليل داشتن امکاناتی که سرعت مولکول ها را در قطعات الکترونيکی سرعت می بخشند، و امکان استفاده آن در سيستم های موشکی نيز وجود دارد، در ليست سياه برای واردات به ايران قرار گرفته است.


بتزین لیتری ۱۵۰ تومان


روزنامه سرمايه، عنوان اصلی خود رابه تصويب قيمت بنزين برای سال آينده اختصاص داد ونوشت که بنزين از ابتدای سال آينده هر ليتر ۱۵۰ تومان عرضه خواهد شد.


به نوشته اين روزنامه، مرتضی تمدن يکی از اعضای مجلس گفت که کميسيون تلفيق مجلس شورای اسلامی در جلسه ديروز خود نرخ هر ليتر بنزين و گازوييل برای سال آينده را به ترتيب ۱۵۰ و ۴۵ تومان تصويب کرد.


وی از اختلاف نظر شديد اعضای کميسيون تلفيق مجلس در اين تصميم گيری خبر داد و گفت که عده ای از نمايندگان مجلس همچون احمد توکلی، حسن سبحانی و برخی ديگر با افزايش قيمت بنزين به اين ميزان مخالفت کرده و آن را مغاير برنامه چهارم دانستند.


سرمايه به نقل از تمدن نوشت که از ۳۵ عضو کميسيون تلفيق ۲۳ نفر به افزايش قيمت بنزين رای مثبت داده و آن را به تصويب رساندند.


«اينجا مرکز اسلام است، نه دانمارک»


اغلب روزنامه های امروز ايران، اعتراض نمايندگان مجلس به وزير آموزش و پرورش را مورد توجه قرار دادند.


روزنامه ابرار تيتر اول خود را به جنجال سئوالات توهين آميز وزارت آموزش و پرورش نسبت به پيامبر اسلام اختصاص داد و خطاب به محمود فرشيدی نوشته «اينجا مرکز اسلام است، نه دانمارک.»


روزنامه ابرار تيتر اول خود را به جنجال سئوالات توهين آميز وزارت آموزش و پرورش نسبت به پيامبر اسلام اختصاص داد و خطاب به محمود فرشيدی نوشته «اينجا مرکز اسلام است، نه دانمارک.»

اين روزنامه از تذکر سی نماينده به وزير آموزش و پرورش در اين مورد خبر داد و به نقل از تيمور علی عسگری نوشت که طرح استيضاح وزير آموزش و پرورش به دليل تهيه سوالات توهين آميز نسبت به پيامبر در آزمون ضمن خدمت فرهنگيان استان تهران در مجلس تهيه می شود.


ابرار در عين حال از معذرت خواهی محمود فرشيدی از پيامبر خبر داده است.


تورم


روزنامه رسالت، به نقل از معاون اقتصادی بانک مرکزی خبر داد که تورم در ماه اسفند تا ۱۳.۵ درصد افزايش می يابد.


به نوشته اين روزنامه، معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت که نرخ تورم پايان دی ماه به ۱۲.۵ درصد رسيد و تا پايان سال بايد منتظر حدود ۱۳ تا ۱۳.۵ درصد تورم باشيم.


اکبر کميجانی گفت که دولت در تلاش است تا با انتشار اوراق مشارکت در پايان سال، رشد نقدينگی را در حدود ۴۰ درصد متوقف کند.


احضار علی اکبر موسوی‏خوئينی


روزنامه اعتماد ملی، از احضار علی اکبر موسوی‏خوئينی به شعبه امنيت دادسرای انقلاب تهران خبر داد.


اين روزنامه به نقل از محمد شريف، وکيل مدافع اين نماينده سابق مجلس نوشت که بر اساس ابلاغيه‏ی که به کفيل موسوی خوئينی تسليم شده،وی بايد ظرف ۲۰ روزه در بازپرسی شعبه امنيت دادسرای عمومی و انقلاب تهران حاضر شود.


موسوی خوئينی دبيرکل سازمان دانش آموختگان و نماينده مجلس ششم، از ۲۲ خرداد ماه بازداشت و پس از چندين ماه بازداشت به قيد وثيقه آزاد شده است.


حذف کنکور


روزنامه همبستگی، از مخالفت روسای ۳۱ دانشگاه بزرگ با حذف کنکور خبر داد.


به نوشته اين روزنامه روسای ۳۱ دانشگاه در نام های به رييس مجلس، سنجش و پذيرش دانشجو با هدف حذف آزمون سراسری را نيازمند کار کارشناسی دقيق و نگاه جدی علمی دانست و بر لزوم نگاه کارشناسانه در جهت به روز کردن و رفع نواقص آن تاکيد کردند.


اعتماد:نماينده صنفی دانشجويان دانشگاه خليج فارس بوشهر گفت که دانشجويان اين دانشگاه نسبت به نصب دوربين در محل اجتماع خود اعتراض کردند.

نويسندگان اين نامه با اشاره به اينکه کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس طرحی در خصوص سنجش و پذيرش دانشجو و با هدف حذف آزمون سراسری تدوين و به آن مجلس تقديم کرده، نسبت به نتايج تصويب احتمالی اين طرح و حذف کنکور به اعضای مجلس هشدار دادند.


نصب دوربین در دانشگاه


روزنامه اعتماد از اعتراض دانشجويان يک دانشگاه به نصب دوربين در محل تجمع آنها خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، نماينده صنفی دانشجويان دانشگاه خليج فارس بوشهر گفت که دانشجويان اين دانشگاه نسبت به نصب دوربين در محل اجتماع خود اعتراض کردند.


رئيس اين دانشگاه انگيزه اصلی نصب دوربين در اين دانشگاه را ايجاد امنيت بيشتر ذکر کرده است.


احضار احمدی نژاد به مجلس


روزنامه کارگزاران از حمايت عماد افروغ يکی از نمايندگان اصولگرای مجلس از احضار احمدی نژاد به مجلس خبر داد.


به نوشته اين روزنامه، يک روز پس از اعلام حمايت «محمد خوش چهره» از طرح احضار محمود احمدی نژاد به مجلس، عماد افروغ ديگر نماينده شاخص فراکسيون اکثريت نيز حمايت تلويحی خود را از اين طرح اعلام کرد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG