لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۰۵

بررسی روزنامه های صبح يکشنبه ايران


روزنامه اعتماد از استعفای فرمانده نيروی انتظامی استان تهران خبر داده است.

روزنامه اعتماد از استعفای فرمانده نيروی انتظامی استان تهران خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه«رضا زارعی رييس پليس استان تهران از سمت خود استعفا کرده و امروز محل خدمتش را ترک خواهد کرد.»


اعتماد نوشته که استعفای فرمانده نيروی انتظامی استان تهران به تازگی از سوی احمدی مقدم پذيرفته شده و قرار است امروز با حضور حسين ذوالفقاری، جانشين فرمانده نيروی انتظامی، وی از سمتش کناره گيری کند.


به نوشته اعتماد سرتيپ«عليرضا اکبرشاهی» که پيش از اين فرمانده پليس استان يزد بود جانشين سردار «زارعی» می شود.


اهدای وام يک میليارد دلاری به عراق


روزنامه کارگزاران، ماجرای اصرار مقامات جمهوری اسلامی برای اهدای وام يک مليارد دلاری به دولت عراق را مورد توجه قرار داده و نوشته «قائم مقام وزارت امور خارجه ايران از پيشنهاد وام يک ميليارد دلاری به عراق خبر داد و هدف از آن را استفاده از پيمانکاران، تجهيزات و کالاهای ايرانی اعلام کرده است.»


اين روزنامه با يادآوری اين که«دو سال و نيم پيش نيز در سفر ابراهيم جعفری نخست وزير وقت عراق به تهران، اين وام يک ميليارد دلاری به عراق پيشنهاد شد» نوشته که تاکنون گزارشی از اينکه دولت عراق اين پيشنهاد را پذيرفته باشد، مخابره نشده است.


کارگزاران نوشته که عليرضا شيخ عطار، قائم مقام وزارت امور خارجه ايران که پيشنهاد مجدد اين وام را مطرح کرده، در رأس هياتی برای تنظيم محتوای مذاکرات ریيس جمهور ايران با مقامات عراقی در بغداد به سر می برد.


قرار است محمود احمدی نژاد که نخستين ریيس جمهوری ايران است که به عراق سفر می کند، امروز وارد بغداد شود.


ایرانی بازداشت شده در کویت


روزنامه اعتماد ملی، نوشته که کويت به دنبال مجازات يک ايرانی بازداشت شده در اين کشور است.


به نوشته اين روزنامه«فرد ايرانی بازداشت شده در کويت در ارتباط با برگزاری آيين های عزاداری برای عماد مغنيه، احتمالا از اين کشور اخراج می شود.


افزایش بی رویه قیمت ها


روزنامه تهران امروز در گزارشی با اشاره به افزايش بی رويه قيمت ها نوشته که قيمت خودرو ترمز بريده است.


به نوشته اين روزنامه «فاصله قيمت خودروها در بازار از قيمت کارخانه روز به روز بيشتر می شود و بازار خودرو در حالی به اوج التهاب رسيده که در آستانه سال جديد تقاضا برای خريد خودرو در حال افزايش است.


تهران امروز با اشاره به افزايش قيمت هرساله خودرو در آستانه تعطيلات نوروزی نوشته«اما آشفتگی در بازار فعلی خودرو را نمی توان با مدت مشابه در سال های گذشته مقايسه کرد، چرا که التهاب فعلی بازار پيشينهای يک ساله دارد.»


اين روزنامه با اشاره به کاهش عرضه خودرو طی يک سال گذشته از سوی کارخانه های خودرو سازی به بهانه« عمل به تعهدات گذشته» نوشته که آن ها بازار را تشنه نگه داشته اند.


تهران امروز با اشاره به التهاب در بازار خودرو طی يک سال اخير نوشته که مسئولان وزارت صنايع«نه تنها برای تقاضای شب عيد راهکاری انديشيده نشد بلکه مشکلات سابق نيز به کمک رشد تقاضا شتافت تا قيمت انواع خودرو افزايش بيسابقه ای را تجربه کند.»


يک صد پرونده سنگين جرايم اقتصادی


روزنامه جام جم، به نقل از فرمانده آگاهی کشور از بررسی يک صد پرونده سنگين جرايم اقتصادی در پليس آگاهی خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، سرتيپ جعفری گفته که اين جرايم در دادسرهای مختلف کشور مانند دادسرای جرايم کار کنان دولت، جرايم اقتصادی و قاچاق کالا تهران مطرح و در حال رسيدگی و اعلام نظر قضايی است.جام جم هم چنين به نقل از آقای جعفری نوشته که يکی از مديران ارشد بانکی کشور که اخيرا به اتهام دريافت رشوه يک ميليارد تومانی بازداشت و سپس با وثيقه آزاد شده بود، از کشور خارج شده است.


نام اين مدير ارشد بانکی تاکنون اعلام نشده است.


انصراف نوه آيت الله خمينی از انتخابات


روزنامه آفتاب يزد از انصراف نوه آيت الله خمينی از انتخابات مجلس خبر داده و به نقل از زهـرا اشراقی درباره علت انصراف برادرش،علی اشراقی از کانديداتوری انتخابات مجلس هشتم،نوشته«انصراف از اين عرصه خواست خود آقای اشراقی و خانواده خمينی بوده است.


زهرا اشراقی که خود نيز از نوادگان بنيانگذار جمهوری اسلامی است،با اشاره موج تخريبی که از سوی سايت های حامی دولت بر عليه خانواده خمينی جريان دارد،گفته« ما متاسفيم که هنوز برخی سايت ها عليه علی اشراقی می نويسند، البته به آنها ميگوييم آستانه تحمل ما هم اندازه ای دارد.»


وی تاکيد کرده «اگر کار را به جايی برسانند که اين تـحـمــل تـمــام شــود، شــایـد خـيلـی از پرونده های سياهی که وجود دارد را با راه انـدازی یـک سـایـت خبری به اعلام عموم برسانيم.»


XS
SM
MD
LG