لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۰۵

سایت هوادار خاتمی به اخلال در «وحدت ملی» متهم شد


کميته تعيين مصاديق پايگاه‌های اينترنتی غيرمجاز دليل مسدود شدن سايت ياری نيوز را «اخلال در وحدت ملی، القای بدبينی و نااميدی در مردم نسبت به مشروعيت و کارآمدی نظام اسلامی، و ايراد افترا به مقامات» اعلام کرد.

ياری نيوز که از حامیان محمد خاتمی در انتخابات پیش روی رياست جمهوری ايران است، پیشتر اعلام کرده بود، که از روز شنبه فيلتر شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ايرنا، کميته تعيين مصاديق پايگاه های اينترنتی غير مجاز با انتشار اطلاعيه ای اعلام کرد که «به گردانندگان سايت ياری نيوز پيشتر تذکر داده شده بود ولی تا امروز نه تنها هيچ گونه تغيير اصلاحی در رفتار و محتويات پايگاه ياری نيوز مشاهده نکرده بلکه واکنشی نيز به تذکر ابلاغی دريافت نکرده است.»

کميته همچنين ناقص بودن ثبت نام اين سايت را دليل ديگری برای مسدود کردن آن دانسته است.

در همين حال سايت ياری نيوز اعلام کرد، که هيچ ای‌ميلی از اين کميته دريافت نکرده است.

در سايت یاری نیوز همچنین آمده است که «اگر اخطاريه به دست آنها می‌رسيد قطعا موارد ذکر شده در دستور کار قرار داده می شد، ولی متاسفانه به دليل نرسيدن تذکرات به دست مسئولين اين اتفاق رخ نداده است.»

صفحه اول وب‌سایت "یاری نیوز"

داريوش قنبری، سخنگوی فراکسيون خط امام در مجلس شورای اسلامی، با ابراز تاسف از فيلتر شدن پايگاه خبری ياری، فيلترينگ اين سايت را از سوی آن چه «جريان اقتدارگرا» خواند نشانه قصد آنها برای «محدود کردن خاتمی» عنوان کرد.

عليرضا جوانفکر، مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد، نيز در اين مورد اعلام کرد که دولت نهم و شخص او اطلاعی از فيلتر شدن سايت ياری ندارند.

مشاور مطبوعاتی رئیس جمهوری ایران افزوده است که اگر فيلترينگ ياری قانونی بوده، «اشکالی به آن وارد نيست.»

فيلترينگ سايت‌ها و وبلاگ‌ها در ايران از سال ۱۳۸۰ و بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام می‌شود و نمايندگانی از وزارت اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سيما، سازمان تبليغات اسلامی و دبيرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در «کميته تعيين مصاديق پايگاه های اينترنتی غير مجاز » يا فيلترينگ عضويت دارند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG