لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۰:۵۶

فدراسیون فوتبال استعفای مایلی کهن را پذیرفت


Iran -- Mohammad Mayeli Kohan appointed as Iran's national team coach on Monday, 06 April2009

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، اعلام کرد که این فدراسیون با استعفای محمد مایلی کهن، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، موافقت کرده است.

علی کفاشیان در گفت و گویی با سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران گفت: « من از روی سایت خبرگزاری ها استعفانامه مایلی کهن را دیدم... هیچ چیزی از مایلی کهن به عنوان استعفا دریافت نکردم.»


وی افزود: « با ایشان گفتگو کردم و مایلی کهن تایید کرد که این بیانیه را صادر کرده و روی خروجی خبرگزاری ها فرستاده است البته من از ایشان تشکر می کنم که حسن نیت خود را نشان داد و پیش از آنکه اتفاق بدی برای تیم ملی بیافتند استعفا کرد گرچه من اعتقاد دارم مایلی کهن می توانست موفق باشد چون کارنامه قابل قبولی داشت.»


محمد مايلی کهن بعد از ظهر دوشنبه از مقام سرمربيگری تيم ملی استعفا کرد و حاضر نشد بيانيه اش در مورد سرمربی تيم استقلال را پس بگيرد.

خبرگزاری نیمه رسمی فارس متن استعفای آقای مایلی کهن را نیز منتشر کرده است.

روز يکشنبه محمد مايلی کهن با انتشار بيانيه ای تند امير قلعه نويی سرمربی تيم استقلال و هواخواهان اين تيم را شعبان بی مخ و نوچه هايش خطاب کرده بود.

بخشی از متن بيانيه مايلی کهن به اين شرح است: «پس از بازی شرافتمندانه ای که تيم سايپا با جوانان برومند و شايسته اش برابر رقيب خود انجام داد و به اذعان همه، تيم سايپا صرفا به ارائه يک بازی با برنامه، کاملا جوانمردانه و پاک پرداخت؛ متاسفانه هم به هنگام مسابقه و هم طی روزهای اخير مورد هجوم ناجوانمردانه ترين الفاظ در ميدان مسابقه و بيرون قرار گرفته است.»

در این بیانیه همچنین آمده است که «اين افراد درصدد آن هستند که ضعف های فنی خود را به اين و آن نسبت بدهند و با سياه نمايی هر چه تمامتر ،شايد بتوانند ضعف های فنی خود را به نوعی از چشم اين و آن پنهان و لاپوشانی کنند.»

پس از ديدار دو تيم فوتبال استقلال تهران و سايپا که با نتيجه مساوی يک بر يک به پايان رسيد، باشگاه استقلال روز بعد در بيانيه ای از مايلی کهن خواسته بود که ادبيات خود را اصلاح کند.

روز دوشنبه مايلی کهن با حضور در دفتر مهدی تاج، نايب رئيس فدراسيون فوتبال در محل در فدراسيون ضمن رد کوتاه آمدنش از موضع تند، سرانجام استعفايش را تسليم فدراسيون فوتبال کرد.

با اين که امير قلعه نويی پاسخ به مايلی کهن را به بعد از بازی های حساس تيم ملی با دو کره شمالی و جنوبی و امارات موکول کرد.

بيانيه مايلی کهن تبعات گسترده ای در رسانه ها و محافل فوتبال داشت که به اعتقاد مسئولان ضربه مستقيم آن متوجه تيم ملی است. تيم ملی با داشتن رده چهارم گروه ب انتخابی جام جهانی در منطقه آسيا، تلاشی در بيم و اميد برای دستيابی به موقعيت صعود دارد.

XS
SM
MD
LG