لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۵۰

يکی از نوه های آيت الله منتظری آزاد شد


آيت الله منتظری
يکی از نوه های آيت الله منتظری که دوشنبه بازداشت شده بود، شامگاه سه شنبه با قيد وثيقه آزاد شد.

به گفته احمد منتظری ، فرزندانش به دليل شرکت در تجمع در مقابل منزل آيت الله صانعی در شب قدر به حکم دادسرای وِيژه روحانيت بازداشت شده اند.

وی همچنين گفت که هيچکدام از پسرانش روحانی نيستند و نمی داند چرا دادسرای ويژه روحانيت حکم بازداشت آنها را صادر کرده است.

به گفته آقای منتظری مقام های قضايی قم در مراجعه احمد منتظری به او گفته اند دو فرزند ديگرش بزودی آزاد می شوند.

برپايه برخی گزارش ها، در تجمع مقابل منزل آيت الله صانعی هشت نفر دستگير شدند که دو نفر از آنها تاکنون آزاد شدند.

اين اقدام دستگاه قضايی قم يک روز پس از انتشار نامه آيت‌الله منتظری در انتقاد از حوادث اخير در ايران صورت گرفته است.

احمد منتظری می گويد که با اشاره به نص صريح قانون اساسی برگزاری تظاهرات مسالمت آميز حق مردم است و نيازی به کسب مجوز ندارد.
آيت‌الله حسينعلى منتظرى، از مراجع تقليد شيعه، روز دوشنبه در پيامى از روحانيون، علما و مراجع تقليد شهرهاى ايران و نجف در عراق خواست تا در برابر حوادث اخير در ايران سكوت نكنند.

آيت‌الله منتظرى در پيام خود با اشاره به وقوع انقلاب بهمن ۱۳۵۷ در ايران گفته است: «هدف اين نبود كه فقط نام و نشان و شعارها تغيير كند، ولى عملا همان مظالم و انحرافات رژيم گذشته به حقوق به شكل ديگرى به عنوان حاكميت دينى و ولايت فقيه جريان پيدا كند.»

آيت‌الله منتظرى در اواخر دهه ۱۳۶۰ به دليل اعتراض به قتل ناراضيان در زندان‌هاى جمهورى اسلامى با حكم آيت‌الله خمينى، بنيان‌گذار جمهورى اسلامى، از مقام قائم مقام رهبرى عزل شد.

وى پس از فوت آيت‌الله خمينى به سخنرانى‌هاى تند عليه آيت‌الله على خامنه‌اى پرداخت كه اين موضع‌گيرى‌ها حمله طرفداران رهبر جمهورى اسلامى به دفتر و منزل او را به همراه داشت و منجر به بيش از پنج سال حصر خانگى اين مرجع تقليد شد.

XS
SM
MD
LG