لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۰۸

«حمله به خودروی حامل میر حسین موسوی در قم»


ميرحسين موسوی
سایت کلمه نوشت که روز دوشنبه، يک گروه از افراد لباس شخصی در قم به خودروی حامل ميرحسين موسوی حمله کردند. به گزارش سايت کلمه،پايگاه خبری ميرحسين موسوی، هنگام بازگشت آقای موسوی از مراسم تشييع آيت الله منتظری، گروهی موتورسوار لباس شخصی، به اتومبيل او حمله کردند که موجب جراحت سطحی يکی از همراهانش شد.

بر پايه اين گزارش موتورسواران که در بيرون منزل آيت الله صانعی کمين کرده بودند، ابتدا هنگام خروج ميرحسين موسوی به او فحاشی کردند.

اين گزارش ميافزايد، موتورسواران با تعقيب کاروان حامل آقای موسوی در چند مرحله با سد مسير موجب توقف خودروها شدند. در يک مرحله نيز يکی از موتورسواران شيشه عقب اتومبيل آقای موسوی را شکست که يکی از همراهانش را زخمی کرد.

بر اساس گزارش‌های نیمه‌رسمی میرحسین موسوی یکشنبه شب وارد قم شد و به بیت آیت‌الله منتظری رفت. این گزارش‌ها همچنین تأیید می‌کنند که مهدی کروبی نیز شب گذشته وارد قم شده است تا در مراسم خاکسپاری آیت‌الله منتظری حضور یابد.

این دو نامزد معترض به نتایج انتخابات که در ماه‌های اخیر از رهبران اعتراض‌های مردمی بودند، روز گذشته در بیانیه‌ای مشترک، ضمن اعلام عزای عمومی در روز دوشنبه، از مردم خواستند تا در مراسم تشییع آیت‌الله منتظری شرکت کنند.

گزارش‌های نیمه رسمی از محل برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری آیت‌الله منتظری حاکی از آن است که پس از پایان مراسم که بر اساس تخمین‌ها صدها هزار نفر در آن شرکت کرده‌اند، هزاران نفر از مردم در خیابان‌های اطراف حرم فاطمه معصومه، محل خاکسپاری، دست به راهپیمایی زدند و درگیری‌هایی هم بین تظاهرکنندگان و نیروهای دولتی گزارش شده است.

در همین حال احمد منتظری، فرزند آیت‌الله حسینعلی منتظری، روز دوشنبه در گفت‌وگو با رادیوفردا اعلام کرد که مراسم بزرگداشت این مرجع شیعه به دلیل حضور «گروهی بزرگ از لباس‌شخصی‌ها» و «اشغال مسجد» توسط آنها بر هم خورده و این افراد «نگذاشته‌اند که [مراسم] برگزار شود.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG