لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۴۶

طرح ۴۴۷ ميليارد دلاری اوباما برای کاهش بیکاری در آمریکا


باراک اوباما در کنگره
باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا، پنجشنبه، در سخنرانی در کنگره اين کشور کليات طرح جديدش را برای ايجاد اشتغال و رشد اقتصادی اعلام کرد.
آقای اوباما شش بار در سخنرانی خود از اعضای کنگره خواست بلافاصله اين طرح ۴۴۷ ميليارد دلاری را تصويب کنند.
در صورت تصويب اين طرح، ماليات دستمزدها برای صاحبان کسب و کار کوچک و همه آمريکايی هايی شاغل نصف می شود.
هم‌چنین در صورت تصويب اين طرح بودجه کلانی صرف تعمير جاده ها و مدارس در اين کشور خواهد شد.
آقای اوباما خطاب به کنگره گفت من می دانم برخی از شما قسم ياد کرديد که هرگز تا زمانی که زنده هستيد هيچ مالياتی را افزايش ندهيد. اما الان زمان آن نيست که استثنا قائل شويد و ماليات طبقه متوسط را افزايش دهيد. برای همين دليل شما بايد بلافاصله اين طرح را تصويب کنيد.
موضوع بيکاری از موضوعات مهم اقتصادی در ایالات متحده است و میزان بیکاری در آمريکا در دو سال گذشته حول و حوش ۹ درصد بوده است.
به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، اريک کانتور، رهبر اکثريت جمهوريخواه مجلس نمايندگان و از منتقدان سياست های باراک اوباما گفت: «مدت هاست که جمهوریخواهان برای کاهش مالیات در تلاشند.» وی افزود احتمالا جمهوریخواهان از کاهش مالیات برای کارکنان و صاحبان کسب و کار کوچک حمایت می کنند.

رئیس‌جمهور ایالات متحده، اواخر مرداد ماه، از طرح‌ها و ایده‌های جدید دولتش برای اشتغال‌زایی خبر داد و گفته بود که در این خصوص «هفته به هفته» پیشنهادهای تازه‌ای ارائه خواهد داد. وی همچنین از جناح‌های کنگره آمریکا خواست تا منافع ملی را به خاطر منافع حزبی زیر پا نگذارند.

این سخنان پس از آن بیان شد که مؤسسه اعتبارسنجی مالی «استاندارد اند پورز» برای نخستین بار در تاریخ، اعتبار مالی ایالات متحده را یک رتبه تنزل داد، که این اقدام واکنش منفی کاخ سفید را دربر داشت.

«استاندارد اند پورز» گفته ‌است که اگر دولت ایالات متحده موفق به پر کردن بخشی از شکاف عظیم بودجه‌اش نشود ممکن است رتبه اعتباری آن طی دو سال آینده بار دیگر تنزل پیدا کند.
XS
SM
MD
LG