لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۰۶

پيرترين وبلاگ نويس جهان از جنگ داخلی اسپانيا می نويسد


ماريا آمليا، مادر بزرگ ۹۵ ساله اسپانيولی، پيرترين وبلاگ نويس جهان می باشد و به عنوان مادر بزرگ ۶۳ ميليون وبلاگ نويسان جهان شناخته می شود.

ماريا آمليا، مادر بزرگ ۹۵ ساله اسپانيولی، پيرترين وبلاگ نويس جهان است و به عنوان مادر بزرگ ۶۳ ميليون وبلاگ نويسان جهان شناخته می شود.


وی می گويد وبلاگ هديه جشن تولدش بود که از سوی نوه« خسيسش» به وی اهدا شده است. وبلاگ ماريا آمليا، در کشورهای اسپانيولی زبان خوانندگان بسياری دارد و ترجمه نوشته های وی به زبان هلندی نيز تعداد زيادی مخاطب يافته است.


وبلاگ ماريا از خاطراتش، دنيای سياست و زندگی روزانه صحبت می کند. شايد از موضوعات جذاب وبلاگ وی، خاطرات اين خانم ۹۵ ساله از جنگ داخلی اسپانيا در دهه سی ميلادی باشد.


Ohmynews که از سايت های معروفی است که توسط «شهروندان خبرنگار» اداره می شود، با ماریا املیا مصاحبه ای انجام داده است.


خانم ماریا که يکسال پيش اينترنت را به قول خود کشف کرد، درمصاحبه اش می گويد اينترنت واقعا چيز جادويی است.


وی اینترنت را با گرامافون مقایسه کرده و می گوید:« پدر و مادر بزرگ من وقتی برای اولين بار به گرامافون گوش دادند، فکر کردند کسی درون دستگاه پنهان شده است.»


خانم آمليا از اينکه تعداد زيادی از نقاط مختلف جهان وبلاگش را می خوانند و برايش کامنت می نويسند، متعجب و خوشحال است. وی می گويد هر وقت نوه من وقت دارد، من حرف می زنم و وی تايپ می کند.


برخلاف وبلاگ نويس ۹۴ ساله سوئدی، که پس از وی پيرترين وبلاگ نويس جهان است، خانم آملیا قصد ندارد زندگينامه خود را بنويسد.


وی می گويد من زندگی ساده ای داشتم و احتياج به کتاب نوشتن در مورد آن ندارم. وی می افزايد من دختر بچه بودم و سپس بزرگ شدم.


آرزوی اين مادر بزرگ وبلاگ نويس، صلح و شادی برای ۶۳ ميليون وبلاگ نويس جهان است.


XS
SM
MD
LG