لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۱۲

بمبگذاری های انتحاری در دانشگاه اسلام آباد


پلیس پاکستان در محل انفجار
مقامات پاکستانی روز دوشنبه اعلام کردند که دو بمب گذاری انتحاری پی در پی در دانشگاه اسلامی بین المللی شهر اسلام آباد حداقل شش نفر کشته و ۱۳ نفر مجروح بر جای گذاشته است.

مقامات پزشکی و بيمارستان های اسلام آباد می گويند وضعيت چهار نفر از مجروحان حادثه بشدت وخيم است.

يک دانشجو که شاهد اين حملات بوده به خبرگزاری سی ان ان گفت ابتدا در بخش مردانه دانشگاه يک بمب منفجر شد و انفجار دوم به فاصله کوتاهی در رستوران قسمت زنانه دانشگاه روی داد.

این دانشجو شاهد انتقال چندين نفر از مجروحان به خارج از ساختمان دانشگاه بوده که بدن آنها به شدت زخمی و لباس های آنان سراسر خونين بوده است.

دانشگاه اسلامی بين المللی اسلام آباد نزديک به سه دهه پيش فعاليت خود را آغاز کرد و حدود ۱۲ هزار دانشجوی پاکستانی و خارجی در آن تحصيل می کنند.

در وب سايت رسمی اين دانشگاه به عنوان «مرکز علمی منحصر به فرد برای جهان اسلام معرفی می شود که هدف از آن ترکيب آموزهای اساسی دين اسلام با بهترين عناصر دانش مدرن است.»

هفته های اخير پاکستان شاهد حملات انتحاری متعدد و پياپی به اهداف نظامی و غيرنظامی بوده است. اين حملات ظاهرا اقدامات تلافی جويانه طالبان و گروه های وابسته به آن در واکنش به عمليات ارتش پاکستان برای پاکسازی مناطق مرزی شمال غرب کشور است.

روز جمعه يک بمب گذار انتحاری با انفجار خود روی خود در خارج ساختمان يک مرکز پليس در شهر پيشاور مرکز استان مرزی شمال غرب پاکستان ۱۳ نفر را به قتل رساند که اکثر آنها غيرنظامی بودند.

روز پنجشنبه افراد مسلح به دو مرکز آموزش پليس و اداره آگاهی پليس فدرال پاکستان در شهر لاهور در شرق اين کشور حمله کردند. در جريان اين حملات حداقل ۳۰ مامور پليس و غير نظامی کشته شده و مقامات دولتی می گويند که ۱۰ نفر از مهاجمان نيز از پای درآمده اند.

روز دهم اکتبر نيز افراد مسلح دهها نفر را به مدت ۲۲ ساعت در يک مقر نظامی در شهر راولپندی به گروگان گرفتند . در اين حادثه ۱۱ پرسنل نظامی ، سه فرد غيرنظامی و ۹ نفر از مهاجمان مسلح کشته شدند.
XS
SM
MD
LG