لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۱:۱۲

«سارا پی لين از موقعیت خود سوء استفاده کرده است»


سارا پی لين، فرماندار آلاسکا و معاون جان مک کین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا.(عکس: AFP)

کميته تحقيق در مجلس قانونگذاری آلاسکا اعلام کرد که سارا پی لين از موقعيت خود به عنوان فرماندار اين ايالت به طور غير قانونی استفاده کرده تا شوهر خواهر سابق خود را اخراج کند.


این کميته تحقيق همچنین به بررسی اين موضوع پرداخته بود که آيا اخراج والتر مونگان، يک کميسر ايمنی عمومی، توسط خانم پی لين، به دليل امتناع وی از اخراج مایک ووتون، شوهر خواهر سابق فرماندار آلاسکا، بوده است يا خير.


به گزارش خبرگزاری «آسوشيتدپرس»، اين کميته تحقيق به اين نتيجه رسيده که سارا پی لين، فرماندار اين ايالت، به طور غيرقانونی از اختيارات خود برای اخراج اين کميسر ايمنی عمومی استفاده کرده است.


اين کميته در گزارش خود همچنين اعلام کرد: اخراج مونگان، قانونی بوده، ولی مسايل خانوادگی در مورد تصميم گيری خانم پی لين تاثير داشته است.


آقای مونگان پيشتر اعلام کرده بود که وی تحت فشار بود تا شوهر خواهر سابق خانم پی لين را که مامور پليس بود، به دليل اختلافات خانوادگی اخراج کند.


گزارش تحقيقی شورای قانون گذاری ايالت آلاسکا، سارا پی لين را به تخطی از قوانين اخلاقی کشور به خاطر استفاده از دفتر فرمانداری آلاسکا به منظور مقاصد شخصی متهم کرده است.


اين گزارش حاکی از آن است که خانم پيلين به همسر خود، تاد پيلين، اجازه داده است که از دفتر فرماندار آلاسکا و امکانات آن، برای فشار آوردن بر مسئولان، به منظور اخراج همسر سابق خواهر پی لين، استفاده کند.


  • «اخراج مونگان، قانونی بوده، ولی مسايل خانوادگی در مورد تصميم گيری خانم پی لين تاثير داشته است. »
شورای قانون گذاری ايالت آلاسکا

خانم پی لين اين اتهامات را رد کرده است. در همین ارتباط، مگ استپلتون، سخنگوی ستاد انتخاباتی جان مک کين، اعلام کرد: گزارش اين کميته توسط هوادارن باراک اوباما، رقيب آقای مک کين در انتخابات رياست جمهوری، تهيه شده و تحت تاثير گرايش های حزبی بوده است.


سناتور کيم التون، از حزب دموکرات، که رييس کميته تحقيقاتی است، اعلام کرد: زمانی که اين کميته فعاليت خود را آغاز کرد، خانم پی لين هنوز به عنوان معاون جان مک کين در کارزار انتخاباتی رياست جمهوری اعلام نشده بود.


اين گزارش می تواند تاثير منفی برای حزب جمهوريخواه در انتخابات رياست جمهوری آينده آمريکا در ماه نوامبر داشته باشد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG