لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۳۵

عباس پالیزدار با سپردن وثیقه آزاد شد


عباس پاليزدار

عباس پاليزدار، دبير سابق هیأت تحقيق و تفحص مجلس شورای اسلامی از قوه قضائيه، شنبه، با سپردن وثيقه ۳۵۰ ميليون تومانی،از زندان رجايی شهر آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «قاضی مدير خراسانی رئيس شعبه ۷۶ دادگاه کيفری استان تهران با تبديل قرار بازداشت موقت عباس پاليزدار به آزادی به قيد توديع وثيقه ۳۵۰ ميليون تومانی به دليل بيماری وی موافقت کرده بود که طبق اظهارات وکيل پاليزدار پس از تامين وثيقه، وی را آزاد کرد.»

دادگاهی در تهران در خرداد ۱۳۸۸عباس پاليزدار را به اتهام اقدام عليه امنيت ملی، افشای اسناد محرمانه، خيانت در امانت، تحصيل مال نامشروع، تهمت، افترا و نشر اکاذيب مجموعا به ۱۰ سال حبس تعزيری محکوم کرده بود.

آقای پاليزدار که گفته می شود «مجروح جنگی ۴۵ درصدی و جانباز است»، در سال ۱۳۸۷ طی دو سخنرانی جنجالی در دانشگاه‌های همدان و شيراز، چندين نفر از سران جمهوری اسلامی را به فساد مالی و اقتصادی گسترده متهم کرد.

وی در اين سخنرانی از محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران به عنوان شخصی که قصد دارد «دست مفاسد اقتصادی را کوتاه کند»، حمايت کرده بود ولی اصولگرايان داشتن هر گونه رابطه با وی را رد کردند.

مديرکل زندان های استان تهران هفته گذشته در گفتگو با خبرنگار مهر «تنها از تبديل يکی از قرارهای بازداشت عباس پاليزدار به وثيقه در دادسرای عمومی خبر داده بود.»

سهراب سليمانی در اين گفتگو تصريح کرد: «عباس پاليزدار قرار بازداشت ديگری از سازمان تعزيرات حکومتی دارد که اين قرار همچنان به قوت خود باقی است.»

XS
SM
MD
LG