لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۴۷

مذاکرات « نانسی پلوسی» در افغانستان


نانسی پلوسی (چپ) رییس مجلس نمایندگان از حزب دمکرات، از مخالفان سیاست های کاخ سفید در عراق است.

نانسی پلوسی، ریيس مجلس نمايندگان آمريکا از حزب دمکرات ، روز یکشنبه، هشتم بهمن ماه، در راس هياتی وارد افغانستان شد تا با مقامات نظامی آمريکا و اعضای دولت افغانستان ديدار و گفتگو کند.


خانم پلوسی همراه با تعدادی از نمايندگان مجلس آمريکا در راس هيات حقيقت ياب پيش از سفر به افغانستان، در عراق و پاکستان نيز ، با مقامات اين دو کشور به گفت و گو پرداخت.


رییس مجلس نمایندگان آمریکا همراه با شش تن از نمايندگان مجلس آمريکا، به مهمترين پايگاه نظامی امريکا در افغانستان رفت ، تا به طور مستقيم با نظاميان آمريکايی صحبت کند و به گفته جو مالوت ، سخنگوی سفارت آمريکا در افغانستان ، اطلاعات دسته اول از «جنگ آمريکا با تروريسم» به دست آورد .


وی همچنين با فرمانده نيروهای آمريکايی در افغانستان،«ژنرال بنجامين فريکلی» ملاقات داشته است.


به گفته سخنگوی سفارت آمريکا هيئت نمايندگان مجلس آمريکا با رئيس جمهوری افغانستان ، حميد کرزای و ديگر مقامات عالی رتبه دولت افغانستان ديدار و گفت وگو خواهند داشت.


به گزارش خبرگزاری دی پی ای، خانم پلوسی روز شنبه پيش از سفر به افغانستان، با پرويز مشرف در پاکستان ديدار و در مورد جنگ عليه ترورسم در افغانستان و در منطقه صحبت کرد.


اخيرا ايالات متحده آمريکا، يک کمک جديد ده ميليارد دلاری برای افغانستان و حفظ نيروهای خود در آن کشور را ضمانت کرده است. به گفته فرماندهان ارتش آمريکا، پيش بينی می شود که دامنه شورش طالبان در افغانستان گسترش يابد.


پیش از سفر به افغانستان، خانم پلوسی به پاکستان رفته و ملاقات کوتاهی با پرویز مشرف، رییس جمهوری این کشور در مورد جنگ علیه تروریسم در افغانستان و منطقه داشته است.
سفر به پاکستان، در شرايطی انجام گرفت که قانونگذاران در آمريکا لايحه ای را مورد توجه قرار داده اند که کمک های نظامی به پاکستان را به پایبندی پاکستان در مبارزه عليه ستيزه گران طالبان مرتبط می کند.
برخی معتقدند قطع کمک های نظامی امریکا به پاکستان به رابطه دو کشور آسيب جدی می رساند.

خانم پلوسی، پيش از سفر به اين دو کشور در عراق با نخست وزير اين کشور نوری المالکی ديدار کرد. وی از منتقدين طرح آقای بوش برای ارسال بيش از ۲۱ هزار سرباز ديگر آمريکايی به عراق است.


XS
SM
MD
LG