لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۱۶

پيروزی استقلال؛هرج و مرج در پرسپوليس


تیم پرسپولیس
در بيست و چهارمين هفته ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، استقلال تهران با پيروزی سه بر صفر در خانه استقلال اهواز به پيشتازی خود استحکام بيشتری داد.

تيم ذوب آهن رده دومی در داربی مهم اصفهان تيم سپاهان رده سومی را دو بر يک شکست داد تا فاصله پنج امتياز با استقلال را حفظ کند.

اما پرسپوليس در حالی با ۴۰ امتياز به تنهايی در رده سوم ايستاد که در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود ۲۰۰۰۰ تماشاگر، در برابر پيام مشهد قعر نشين با يک بازی ضعيف و با يک پنالتی دير هنگام به سختی به پيروزی يک بر صفر رسيد.

در پی خطای روح الله بهرامی روی کاپيتان کريم باقری، پتروويچ در دقيقه ۱+۹۰ تک گل تعيين کننده را به ثمر رساند.
خطای پنالتی در دقيقه ۸۸ رخ داد، اما داور دو بار پنالتی گل سرخپوشان را به دليل ورود بازيکنان اين تيم به داخل محوطه جريمه تکرار کرد.
تساوی بدون گل تا واپسين دقيقه های وقت معمولی هواخواهان قهرمان فصل پيش را سخت خشمگين کرد. در اواخر اين مسابقه تماشاگران پرسپوليسی فريادهای اعتراض آميزی نسبت به بازيکنان پرسپوليس داشتند و خواهان کنار رفتن افشين پيروانی شدند.

با وجود پيروزی پرسپوليس مسائل داخلی در تيم پرسپوليس سربازکرد و ضمن آن که هواداران خواهان بازگشت حبيب کاشانی، مدير عامل اسبق و افشين قطبی، سرمربی پيشين پرسپوليس شدند، انتقاد شديد علی کريمی از مدير عامل پرسپوليس باعث شد تا شبکه سه سيمای جمهوری اسلامی از قول عباس انصاريفرد اخراج اين بازيکن نامدار از تيم ملی را اعلام کند.

اين خبر بلافاصله از سوی خبرگزاری های داخلی تکذيب شد. علی کريمی به خبرنگاران اظهار کرد که با تمام وجود محروميت را می پذيرد. کريم باقری، کاپيتان تيم پرسپوليس نيز خواهان روشن شدن تکليف کادر فنی پرسپوليس شد.

پس از گل پيروزی بخش پرسپوليس رحمان رضايی و عليرضا نيکبخت از اين تيم اخراج شدند. پيروزی پرسپوليس و شکست سپاهان باعث شد تا صبای قم به رده چهارم بيايد و سپاهان به رده پنجم سقوط کند.

در مسابقه دو تيم استقلال تهران و اهواز نيمه نخست با گل دقيقه اول سياوش اکبرپور در پی ارسال خوب اسماعيل بيگ زاده از جناج چپ آغاز شد و با پنالتی بی نتيجه حسين ماهينی، مدافع تيم استقلال اهواز به پايان رسيد. ضربه ماهينی را طالب لو با واکنشی سريع به سمت راست خود، از ورود توپ به دروازه و به حداقل رسيدن فاصله جلوگيری کرد.

در فاصله اين دو رويداد، در دقيقه ۳۲ سانتر خسرو حيدری از جناح راست با پيگيری و ضربه تمام کننده عليرضا عباسپور نتيجه را دو بر صفر به سود استقلال تهران کرد تا تداوم ان تا پايان بازی، اين تيم را با ۴۹ امتياز همچنان تنها در صدر نگاه دارد. اين مسابقه در ورزشگاه تختی اهواز حدود سی هزار تماشاگر داشت.

در دقيقه ۸۴ مجتبی جباری با حرکت تماشايی و عبور پا به توپ از مدافعان جناح چپ تيم اهوازی، پاسی دقيق به آرش برهانی تازه وارد داد تا با شليک خوب بهترين گلزن ليگ گل سوم به ثمر برسد.

تيم اهوازی در داشتن توپ کمتر از تيم تهرانی نبود، اما ضعف دفاعی استقلال اهواز و زهر حمله های استقلال تهران برتری تيم پيشتاز را رقم زد.
XS
SM
MD
LG