لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۲۰

پرسپوليس الشباب را در رياض متوقف کرد


یکی از بازیکنان تیم پرسپولیس. عکس تزئینی است.
تيم های فوتبال پرسپوليس ايران و الشباب امارات در رياض به تساوی بدون گل رسيدند تا پيشتاز گروه دوم ليگ قهرمانان آسيا باقی بمانند.

در اين گروه تيم الشارجه امارات در ميزبانی تيم الغرافه قطر دو بر صفر شکست خورد تا در پيش فرض ها، رقابت برای صعود دو تيم برتر هر گروه را برای حريفان ايرانی و عربی باقی گذارد.

پرسپوليس يک هفته پيشتر در تهران سه بر يک شارجه را برده بود و الشباب با پيروزی سه بر يک در خانه الغرافه اميد داشت در ميزبانی سرخپوشان ايرانی با پيروزی ورزشگاه کم تماشاگر شاه فهد را ترک کند.

نلو وينگادا سرمربی پرتغالی تيم پرسپوليس با آشنايی حاصل از پيشينه مربيگری ملی و باشگاهی در عربستان، در اين بازی سعی کرد با استفاده از جوانان دونده وپرتلاش به حريف مصمم به پيروزی فرصت ميدانگيری ندهد و بازيکنانی نظير رحمان رضايی، کاپيتان کريم باقری، علی کريمی و عليرضا واحدی نيکبخت ستون های با تجربه تيم باشند.

در اين بازی بازيکنانی مثل عليرضا حقيقی در درون دروازه و مرتضی شيری در قلب دفاع و فرهاد نوروزی آزمايشی موفق داشتند و پرسپوليس در شبی موفقتر از مسابقه های ليگ برتر، حتی چند بار خطر شکست را تا بيخ گوش حريف پيش برد که دفاع محکم و سرپنجه تيم سعودی مانع گرفتن هر سه امتياز بازی از سوی تيم ايرانی شد.

بهترين بخت گلزنی در اين بازی سنگين در اوائل مسابقه نصيب کريم باقری شد که در شلوغی جلو دروازه الشباب موفق به کنترل توپ و شليک شد؛ اما درست به همانجايی که وليد عبدالله، دروازه بان خوش اقبال سعودی قرار داشت.

نائيف القادی، موفقترين بازيکن سعودی در موقعيت های خوبی که نصيب علی کريمی و عليرضا واحدی نيکبخت شد، منجی دروازه وليد عبدالله بود.

سايت ای اف سی در گزارشی پيش از اين بازی از زبان انزو تورس، سرمربی آرژانتينی تيم الشباب نوشته بود که تيم عربی در تداوم هفته ای موفقيت بار، در جست و جوی پيروزی بر قهرمان ايران و سرگروه دوم است. اين تيم پس از پيروزی بر الغرافه، شنبه ۱۴ اسفند با ضربه های پنالتی النصر را شکست داد وقهرمان جام حذفی عربستان شد.

محمود خردبين، ملی پوش سال های دور تيم پرسپوليس نيز در مقام سرپرست تيم به خبرگزاری ايرنا گفته بود که پرسپوليس شناسايی کاملی روی بازيکنان تيم حريف دارد و در جريان اين بازی ادعای او درست نشان می داد.
XS
SM
MD
LG