لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۲۷
جلسه کميته انضباطی تيم فوتبال پرسپوليس، ۹ بازيکن اين تيم را برای ادای توضيح به جلسه ای که روز شنبه تشکيل خواهد شد فراخوانده است.

عليرضا حقيقی، رحمان احمدی، عليرضا محمد، سپهر حيدری، مجتبی شيری، مازيار زارع، عليرضا نورمحمد، اميرحسين فشنگچی و شيث رضايی بازيکنانی هستند که به کميته انضباطی اين باشگاه احضار شده اند.

دو شکست مقابل اينتراخت فرانکفورت (در ضربات پنالتی) و ۳-۰ مقابل آنتاليا اسپور که به کسب مقام چهارمی در تورنمنت چهار جانبه اين شهر انجاميد، حاصل کار پرسپوليس در اردوی ترکيه بود.

درگيری بين برخی بازيکنان پرسپوليس در اردوی آنتاليا، فقط بخشی از حاشيه هايی بود که رسانه های ايران طی مدت حضور دو تيم پرسپوليس و استقلال در ترکيه منعکس کردند.

پس از اعزام دو تيم پرطرفدار تهران به ترکيه، سايت خبرانلاين گزارش داد: "شبکه های مختلف صداوسيما حق اعلام اسم شهری که استقلال و پرسپوليس در آن اردو زده اند را ندارند. زيرا صدا وسيما نام بردن از آنتاليا را تبليغ يک محل توريستی می داند."

با طرح برخی انتقادها درباره بروز حاشيه در آنتاليا، علی فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال گفت: "کمپ ما جايی است که هيچ حاشيه ای به آن رسوخ نمی کند. اين قدر از شهر دور هستيم که اگر بازيکنی از اردو فرار کند ، گرگ او را می خورد!"

سپس پوشش مازيار زارع بازيکن پرسپوليس در شهر آنتاليا، با اعتراض کميته منشور اخلاقی مواجه شد. انتشار عکسی دسته جمعی از پرسپوليس ها در يک مرکز خريد، تذکر به مازيار زارع را در پی داشت. او در اين عکس، به جای شلوار بلند، شلوار کوتاه پوشيده بود.

در شرايطی که اردوی پارسال پرسپوليس با سرمربيگری علی دايی در آلمان نيز حاشيه های فراوانی داشت، در اردوی امسال نيز درگيری عليرضا حقيقی و عليرضا نورمحمد با دو بازيکن ديگر اين تيم در اردوی ترکيه، از جمله مواردی است که در کميته انضباطی اين باشگاه بررسی خواهد شد.

برخی سايت های دولتی نيز با چاپ تصاويری از امکانات رفاهی آنتاليا و غير ضروری دانستن اين اردوها، خواستار انتخاب شهرهای مناسب تری برای برپايی اردوهای برون مرزی شدند.

اما انتشار يک عکس دسته جمعی از بازيکنان پرسپوليس در سايت اين باشگاه، منجر به اعتراض حامی مالی اين تيم شده است. در اين عکس برخی بازيکنان، پيراهن هايی با آرم توليدی علی دايی را پوشيده اند که اين موضوع با تعهدات باشگاه به حامی مالی اش مغايرت دارد.

سايت گل در اين باره نوشته: "علی دايی در اين سفر مقاديری پيراهن ورزشی را در بار تيم گنجانده است." به گفته منتقدان، دايی که همواره در انتقاداتش مقررات حرفه ای فوتبال جهان را به مسئولين ورزشی در ايران گوشزد می کند، گاهی خودش از رعايت ساده ترين اصول در فوتبال حرفه ای سر باز می زند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG