لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۴۹
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد چاپ و انتشار آگهی‌های مربوط به نگهداری، خريد و فروش، و غذای حيوانات خانگی ممنوع است.

عليرضا کريمی، مدير کل دفتر تبليغات و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد اسلامی در اين زمينه گفت با توجه به استفتايی که از دفتر آيت‌الله مکارم شيرازی در اين خصوص شده، چاپ و انتشار آگهی‌‌های مربوط به حيوانات خانگی به ويژه سگ و گربه در روز‌‌نامه‌ها و ساير رسانه‌ها شرعاً دارای اشکال و ممنوع است.

رادیو فردا در این مورد با یک فروشنده حیوانات خانگی در تهران گفت و گو کرده است.


ميزان استقبال از حيوانات خانگی چقدراست؟ به ويژه در مورد سگ و گربه؟

خوب است. خصوصا در مورد گربه. در مورد سگ بايد بگويم به خاطر اعتقادات مذهبی، داشتن اين حيوان مردم پسند نيست. اما داشتن گربه را به راحتی می پذيرند و استقبال زيادی هم از خريد آن شده است.

شما برای حيوانات خانگی به چه ترتيب بازاريابی می کنيد؟ آيا آگهی دادن به روزنامه ها يکی از راه های بازاريابی است يا تنها راه است؟تنها راه نيست. ما در مجلات خاص محلات و مناطق مختلف تهران و در بولتن های منطقه ای هم آگهی می دهيم. که اين بولتن ها در مورد نيازهای مختلف مردم و منجمله مسئله نگهداری از حيوانات خانگی است. البته خدمات اينترنتی هم يکی از راه هايی است که تا به حال به آن تکيه کرده ايم و موفق هم بوده است.

چند درصد از بخش بازاريابی شما با آگهی دادن به روزنامه های کثيرالانتشار تامين می شود؟ بيشتر به چه روزنامه هايی آگهی می دهيد؟

برای اين کار همشهری موفق ترين روزنامه است. ولی پيک های خاص ماهانه يا فصلی هم وجود دارند که در محدوده های مختلف تهران منتشر و توزيع می شوند. اين پيک ها در مورد نيازهای مختلف مردم منطقه و خدمات مورد نياز آنان و به صورت دفترچه منتشر می شود. طبيعتا آن پيک ها برای بازاريابی حيوانات خانگی مناسبند.

کلا چند درصد از بازاريابی شما از طريق روزنامه ها انجام می شود؟

حدودا ۱۰ تا ۱۵ درصد از بازاريابی را از طريق روزنامه ها انجام می دهيم. ۲۰ تا ۲۵ درصد از طريق پيک ها و مجلات، ۴۰ درصد هم توسط معرفی مشتری های راضی که پيش از اين از ما خريده کرده اند و مجددا مشتری جديد معرفی کرده اند، و الباقی کار نيز با تلاش خود ما، رجوع به کلينيک های دامپزشکی و پخش کارت انجام می شود.

ممنوع شدن چاپ آگهی در مورد خريد و فروش حيوانات خانگی، چه تاثيری بر کار شما به جا می گذارد؟

شايد برای مرکز ما که مردم با آن آشنايی قبلی دارند، چندان تاثير منفی نداشته باشد. ولی اگرکسی بخواهد شروع تازه ای داشته باشد و تکيه گاهش هم آگهی در روزنامه باشد، قطعا برای اين مراکز نوپا ممنوعيت آگهی، تاثيرات منفی به بار می آورد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG