لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۳۹

فائزه هاشمی رفسنجانی آزاد شد


فائزه هاشمی رفسنجانی
بنابر برخی گزارش‌ها، فائزه هاشمی رفسنجانی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، پس از يک روز بازداشت، روز يکشنبه آزاد شد.

فائزه هاشمی رفسنجانی، دختر رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و رئيس مجلس خبرگان، روز شنبه در بيرون از خانه بازداشت شده بود.

چهار تن ديگر از بستگان خانم هاشمی نيز همان روز بازداشت شده بودند که گفته می‌شود آنها نيز آزاد شده‌اند.

فائزه هاشمی رفسنجانی، نماينده پيشين مجلس شورای اسلامی، در انتخابات اخير رياست جمهوری ايران از ميرحسين موسوی، کانديدای اصلاح‌طلب اين انتخابات، حمايت کرده بود.

پیشتر گزارش شده بود که در ادامه موج دستگیری‌های چند روز اخیر توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، در اقدامی بی‌سابقه در تاریخ پس از انقلاب، پنج تن از اعضای خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی دستگیر شدند.

به گزارش شبکه تلویزیون خبری پرس تی‌وی وابسته به تلویزیون دولتی ایران، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی فائزه هاشمی، بزرگ‌ترین دختر آقای رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس مجلس خبرگان رهبری ایران، را به اتهام دامن زدن به ناآرامی‌های اخیر در ایران دستگیر کرده‌اند.

روز دوشنبه هفته گذشته به رغم مخالفت وزارت کشور دولت نهم با برگزاری هر گونه راه‌پیمایی توسط حامیان میرحسین موسوی، بیش از یک میلیون نفر در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران که آقای احمدی‌نژاد پیروز آن اعلام شد به خیابان‌ها آمدند.

این راه‌پیمایی با حضور میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رقبای اصلی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات، که در نهایت با کشته شدن هشت نفر به پایان رسید از سوی اغلب کارشناسان و خبرگزاری‌های خارجی از زمان انقلاب سال ۱۳۵۷ بی‌سابقه خوانده شد و روز بعد تصاویر آن بر صفحه اول اکثر روزنامه‌های مهم جهان نقش بست.

در همین حال خبرگزاری نیمه‌رسمی فارس و نزدیک به دولت نهم از قول یک مقام امنیتی که به نامش اشاره نمی‌کند هدف از بازداشت بستگان آقای رفسنجانی را «حفاظت از آنان از ترور عناصر آشوب‌گر و گروهک‌ها» عنوان کرده است
XS
SM
MD
LG