لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۴:۵۱

کريستيانو رونالدو بازيکن سال فيفا شد


کريستيانو رونالدو. (عکس:Afp)

کريستيانو رونالدو در تالار اپرای زوريخ به عنوان بازيکن سال فوتبال جهان انتخاب شد و در مقام ستاره منچستر يونايتد، اين افتخار را به مجموعه افتخاراتش در فوتبال افزود.


رونالدو پيش از اين عنوان های بازيکن سال فوتبال اروپا و بازيکن برتر اتحاديه بازيکنان حرفه ای سراسر جهان را نيز از آن خود کرده بود.


« اين يک لحظه وصف ناپذير در دوران فوتبا ل من است. اين لحظه بی نهايت احساسی است و دوست دارم اين افتخار را به خانواده ام اهدا کنم.»


رونالدو


رونالدو افتخار تازه را در رقابت با کاکا، برنده اين عنوان در سال ۲۰۰۷، فرناندو تورس، برنده قهرمانی اروپا با اسپانيا و ستارگان بارسلونا، زاوی و ليونل مسی بدست آورد.


رونالدو پس از گرفتن جايزه بهترين بازيکن سال ۲۰۰۸ جهان از دست په له افسانه ای، گفت: « اين يک لحظه وصف ناپذير در دوران فوتبا ل من است. اين لحظه بی نهايت احساسی است و دوست دارم اين افتخار را به خانواده ام اهدا کنم.»


کريستيانو رونالدو از پرتغال، در راه دستيابی به قهرمانی «پريميرشيپ انگليس» بهترين گلزن بود. در اين سال او همچنين به قهرمانی ليگ قهرمانان اروپا و جام جهانی باشگاههای فيفا هم دست يافت.


مسی که رهبر تيم آرژانتين در قهرمانی و کسب مدال طلای فوتبال المپيک در ماه اوت گذشته بود، به عنوان برترين بازيکن آن جام انتخاب شد.


دوشنبه شب ۱۲ ژانويه خانه اپرای زوريخ ميزبان جشن گزينش بازيکن سال ۲۰۰۸ فيفا بود. در اين مراسم بازيکن برتر مرد و زن سال معرفی شدند.


در مقايسه با گزينش برای سال ۲۰۰۷ تغييرات اندکی شکل گرفته بود. سال پيش کاکا و مارتا از برزيل به افتخار بهترين بودن نائل آمدند.


گزينش امسال از ماه دسامبر به ماه ژانويه انتقال يافت، اما برای نخستين بار پنج نامزد بهترين بودن برای دو جايزه برتر در بخش مردان و زنان به رقابت پرداختند که اين هيجانی بيش از حد معمول ايجاد کرد.


جای شگفتی نداشت که برندگان سال پيش اين بار هم نامزد عنوان بهترين بودند. مارتا، بازيکن استثنايی فوتبال بانوان که همچنان تشنه رسيدن به افتخارهای فردی و تيمی نشان می داد، سال پيش با اين جمله مفهوم جايزه اش را توصيف کرده بود: « من هنوز خيلی چيزها برايم وجود دارد که می خواهم به آن دست يابم و می خواهم بارها به اين جشن پای گذارم.»


او اين بار هم در ميان پنج نامزد عنوان برترين فوتبال زنان، عنوان سال پيش را تکرار کرد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG