لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۱۶

حمله سلفی‌ها در تونس به يک هتل به دليل سرو مشروبات الکلی


تظاهرات سلفی ها در تونس، عکس تزئینی است
يک هتل دار تونسی گفته است که تندورهای اسلامگرای سلفی در اعتراض به سرو مشروب در هتل تحت مديريت او، اقدام به حمله به اين هتل در منطقه سيدی بوزيد کرده و محتويات آن را تخريب کردند.

ناجی الحرشانی هتل دار تونسی سه شنبه ۱۴ شهريور به خبرگزاری رويترز گفت: «حدود ۱۰۰ سلفی وارد هتل شدند و با ورود به اتاق‌ها تمام محتويات آن را تخريب کردند.»

او افزود که پيش از آن سلفی‌ها او را به دليل سرو مشروبات الکی در هتل تهديد کرده بودند.
وزارت کشور تونس هنوز موضعی درباره اين حادثه اعلام نکرده است.

پيش‌تر صدهاتن از سلفی‌ها با راه اندازی اعتراض‌های خيابانی، به فروش مشروبات الکلی در شهر سيدی بوزيد اعتراض کرده بودند. آن‌ها خواستار آن بودند که بار‌ها به خارج از شهر منتقل شوند.

دولت کنونی تونس را حزب اسلامگرای نهضت با ائتلاف با دو حزب حزب سکولار ديگر تشکيل داده است. حزب نهضت موفق شد بيشترين کرسی‌ها در پارلمان تونس در نخستين انتخابات اين کشور پس از سرنگونی نظام زين العابدين بن علی در انقلابی مردمی را از آن خود کند.

در هفته‌های گذشته، گروه‌های سلفی مانع از برگزاری برنامه‌های نمايشی و هنری در شماری از شهرهای تونس شدند. آن‌ها می‌گويند اين گونه برنامه‌ها اهانت به اسلام به شمار می‌آيد.
اين رخداد‌ها خشم روشنفکران و هنرمندان تونسی را در پی داشته است. آن‌ها بيم آن دارند که آزادی بيان در تونس در معرض خطر واقعی قرار گرفته باشد.

گروه نهضت از سوی گروه‌های اپوزيسيون سکولار، به همدستی با سلفی‌ها متهم شده است. آن‌ها می‌گويند که ويژگی مدرن تونس هم اکنون در سايه حکومت اسلامی در معرض تهديد قرار گرفته است.

در مقابل گروه‌های سلفی، گروه نهضت را به عقب نشينی از اجرای احکام شريعت اسلامی و دفاع نکردن از ارزش‌های اسلامی متهم می‌کنند.

گروه نهضت اما اين اتهام‌ها را رد می‌کند و با تاکيد بر حاکميت قانون می‌گويد که به فاصله مساوی از همه گروه‌ها و جريان‌ها ايستاده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG